Kādu dekoderi izvēlēties digitālaja televīzijai?

2009. gada 20. oktobrī Latvijas Televīzijas un uzņēmums “Lattelecom” parakstīja vienošanos, ka no 2010. gada 1. marta kanāls LTV7 pārtrauks analogo pārraidi un pilnībā pāries uz ciparu televīzijas apraidi.

2010. gada 1. martā LTV7 pārtrauca analogo apraidi, un turpmāk to varēja uztvert tikai ciparu apraidē. 1. aprīlī LTV1 pārtrauca analogo televīzijas apraidi Rīgā un 70 km rādiusā ap to, bet 1. jūnijā LTV1 pārtrauca analogo televīzijas apraidi visā Latvijā un tādējādi Latvijas televīzija pilnībā pārgāja uz ciparu apraidi. Latvijā tika pilnībā atslēgta analogā apraide, ir palikusi tikai ciparu vai digitālā televīzijas apraide.

Jaunajos televizoros ir iebūvēts MPEG-4 dekoders, kurš dod iespēju skatīties ciparu televīziju, bet citiem televizoriem nav tāda ierīce, tāpēc tie nevar uztvert digitālo signālu. Digitālās televīzijas signāls tiek pārraidīts tikai kodētā veidā, tāpēc ir nepieciešams virszemes televīzijas dekoders jeb TV dekoders. TV dekoders pārvērš digitālo signālu atbilstošajā formātā un ļauj televizoram to atkodēt un pārraidīt. Ja televizoram ir iebūvēts TV dekoders, klients var iegādāties CAM moduli. CAM modulis tiek ievietots pašā televizora iekšā, tāpēc nav nepieciešams ārējais TV dekoders. Lai CAM modulis darbotos, tajā nepieciešams ievietot Virszemes TV viedkarti.

Klientam nepieciešams atcerēties, ka bez viedkartes var skatīties tikai Latvijas kanālus. Lai skatīties ārzemju kodētus TV kanālus, nepieciešams iegādāties CAM moduli.

CAM – nosacījumu piekļūves modulis (Conditional Access Module) ir elektroniskā ierīce, kas ir ievietojama televizorā un veic ciparu TV signāla dekodēšanu un pārveidi. Latvijas kabeļu televīzijas un DVB-T (virszemes ciparu TV) operators komerciālai video kodēšanai izmanto CONAX nosacījumu piekļūves sistēmu. Latvijas virszemes ciparu TV signāls ir kodēts MPEG4 formātā, bet kabeļu TV operatori izmanto ari MPEG2 formātu.

Pēc CAM moduļa iegādes nepieciešams sazināties ar digitālās televīzijas operatoru, no kura var iegādāties viedkarti. Viedkarte tiek ievietota CAM moduļā, pēc tām klientam būs iespēja skatīties visus izvēlētos TV kanālus. TV kanālu piedāvājums ir atkarīgs no TV pakas, kuru klients izvēlās pats.

Lattelecom TV komplekti ir piemēroti dažādiem klientiem un dažādām vajadzībam. Lattelecom piedāvā Pamata kanālu paku ar populārākajiem un pieprasītākajiem kanāliem, kā arī dažādas tematiskās pakas: Filmu paka, Bērnu paka, Sporta paka, Populārzinātniskā paka, Mūzikas paka, Krievijas paka, Starptautiskā paka, Viasat filmas + sports, Viasat Filmu paka, Viasat Sporta paka, HD kanālu paka un Pieaugušo paka.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply