Zobu balināšana – Skaists smaids vai apdraudējums veselībai?

zobu balināšanaViena no pirmajām lietām, kuru ievērojam otrā cilvēkā, ir smaids. Diemžēl ne visi var lepoties ar žilbinoši baltiem zobiem, kas attiecīgi arī apgrūtina smaidīšanu, jo nereti cilvēki, kuriem ir zobu problēmas, cenšas slēpt smaidu vai smieklus. Tomēr mūsdienās tam ir risinājums – zobu balināšana. Kā tā notiek un vai to var darīt jebkurš?

Kā tiek veikta zobu balināšana?

Visbiežāk mūsu zobu krāsa jau ir iepriekš noteikta, proti, tā ir iedzimta. Kādam tie var būt baltāki, citam – dzeltenīgāki vai pelēcīgi. Šo toni nosaka dentīns jeb slānis, kas atrodas zem zobu emaljas. Balināšanas laikā ķīmiskās vielas iekļūst zem emaljas, padarot dentīnu gaišāku, turklāt šis efekts var saglabāties līdz pat 6-12 mēnešiem. Par profesionālu zobu balināšanu uzzini šeit:

 http://www.adenta.lv/lv/arstnieciba/zobu-balinasana/

Varbūt tomēr nebalināt?

Sabiedrībā pret balināšanu izturas dažādi. Kamēr vieni uzskata, ka šī procedūra ir bezjēdzīga un apdraud cilvēka veselību, citi norāda, ka balināšanai nav negatīvu seku. Izrādās, ka neviens no šiem viedokļiem pilnībā neatbilst realitātei.

Pirms dodaties veikt zobu balināšanu, jums nepieciešams noskaidrot, vai jūsu veselības stāvoklis to pieļauj, jo ir jāsaprot, ka bojātus zobus nedrīkst balināt. Tāpat balināšana nav ieteicama, jo zobi ir jutīgi, vai tajos ir plombas, jo pēc procedūras tās atšķirsies un būs uzkrītošākas. Savukārt, ja jūsu zobu veselība ir laba, pareizi veikta balināšana neradīs nepatīkamas sekas.

No kā vajadzētu atteikties pēc balināšanas procedūras?

Aptuveni 1-2 nedēļas pēc procedūras nav ieteicams lietot sarkanvīnu, kafiju, tēju, bietes, burkānus, saldumus ar krāsvielām utt. Tāpat vajadzētu atturēties no smēķēšanas, jo šis kaitīgais ieradums var sabojāt balināšanas rezultātu.

Vai visi uzreiz iegūst sniegbaltus zobus?

Sievietes, kuras dodas balināt zobus pirmo reizi, nereti uzskata, ka uzreiz iegūs nevainojamu rezultātu. Patiesībā nav iespējams noteikt, par cik toņiem baltāki būs zobi, jo ikviena cilvēka zobu īpatnības ir atšķirīgas. Rezultāts, protams, būs, taču ne vienmēr tas ir uzkrītoši atšķirīgs no iepriekšējā. Tāpat jāņem vērā, ka īstais rezultāts pilnībā kļūst redzams aptuveni 1-2 nedēļas pēc procedūras veikšanas, turklāt liela nozīme ir jau iepriekš minēto produktu un dzērienu lietošanai, kā arī smēķēšanai.

Balināt mājās vai pie speciālista?

Lai arī reklāmās tiek teikts, ka tagad ikviens var izbalināt zobus pats, mājas apstākļos, ja vēlaties būt pārliecināti, ka gala rezultāts ir kvalitatīvs, iesakām balināšanu veikt pie speciālista, kuram ir pieredze šajā jomā, kā arī, kurš izmanto attiecīgus līdzekļus un instrumentus. Pirms balināšanas, ārsts noteiks, vai tavi zobi ir atbilstošā stāvoklī, kā arī ieteiks līdzekļus, kurus izmantot pēc procedūras.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply