Sauļošanās padomi ādas veselībai

aizsargkrēmsĀdas veselību ietekmē dažādi apkārtējās vides faktori, no kuriem vislielāko ietekmi uz ādu vasarā atstāj spēcīgais saules starojums. Lai arī nelielās devās mērena saules iedarbība uz ķermeni ir nepieciešama un pat veselīga, ilgstoša atrašanās saulē bez saules aizsarglīdzekļiem un piemērota apģērba var nodarīt kaitējumu ādas veselībai. Lai sauļošanās būtu droša, ir daži padomi, kas būtu jāievēro, dodoties ārā.

Aizsargkrēmi un to pareiza lietošana

Saulē noteikti nevajadzētu riskēt ilgstoši atrasties bez saules aizsarglīdzekļiem. Pašlaik nopērkami dažādu veidu līdzekļi – pieniņi, krēmi, spreji un eļļas. Tos jāizvēlas atbilstoši savam ādas tipam. Sausākas ādas īpašniekiem parasti piemērotāki būs biezāki krēmi un eļļas, bet taukainai ādai labāk derēs pēc konsistences vieglāki pieniņi.

Saules aizsarglīdzekļiem ir atšķirīgu stiprumu SPF filtri, un tos izvēlas, ņemot vērā savu ādas tipu un to, vai jau iepriekš esi sauļojies, vai arī āda nav vēl pieradusi pie saules. Tāpat ieteicams izvēlēties tādu aizsarglīdzekli, kas pasargātu no kaitīgā UVA un UVB starojuma.

Kad ir izvēlēts piemērotākais aizsarglīdzeklis, jāatceras, ka tas jāuzklāj uz ādas aptuveni 20 minūtes līdz pusstundu pirms sauļošanās, jo nepieciešams laiks, līdz tas sāk pilnībā iedarboties. Sauļošanās laikā savukārt tā kārtiņa ik pēc 2-4 stundām būtu jāatjauno, kā arī vēlams uzklāt aizsarglīdzekli no jauna pēc peldēšanās.

Saulainam laikam piemērots apģērbs un aksesuāri

Vasarā mēdz būt arī tik karstas dienas, kad, ilgstoši atrodoties saulē, pat saules aizsarglīdzeklis ar SPF filtru nespēs pilnībā pasargāt ādu visas dienas garumā. Līdz ar to, ir ieteicams sekot līdzi tam, kā jūtamies saulē un pēc nepieciešamības nosegt ādu ar apģērbu vai, piemēram, piesegt plecus ar lakatu, ja rodas sajūta, ka tie varētu kļūt sarkani un sāpīgi. Galvassega spēcīgā saulē ir nozīmīgs aksesuārs, kas palīdzēs izvairīties no saules dūriena. Tāpat brīdī, kad gribas pabūt jūras tuvumā, bet tomēr veldzēties ēnā, lieliski noderēs saulessargs. Arī kvalitatīvas saulesbrilles var kalpot gan kā stila elements, gan kā acu aizsargs no UV starojuma.

Rūpes par savas ādas veselību lielā mērā ir labas pašsajūtas pamatā. Tāpat veselīga āda, kas būs pabarota un pasargāta no kaitīgā saules starojuma, izskatīsies veselīgāka un jauneklīgāka. Ir svarīgi, lai sauļošanos varētu izbaudīt ar prieku visas vasaras garumā, tāpēc savlaicīga piedomāšana par saules aizsarglīdzekļu, atbilstoša apģērba un aksesuāru lietošanu atmaksāsies ilgtermiņā.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai
Saistītās tēmas : , ,

Leave a Reply