Kas ir zobu implanti jeb zobu mākslīgās saknes?

zobu implantiIkviena cilvēka dzīvē var pienākt brīdis, kad tik vienkārša darbība kā smaidīšana var kļūt par apgrūtinājumu, jo, atverot muti, var redzēt, ka tajā trūkst viens vai pat vairāki zobi.

Pirmā doma, kas daudziem ienāk prātā, dzirdot ko tādu, ir – šis cilvēks noteikti nav pienācīgi rūpējies par sava mutes dobuma higiēnu un nav gājis pietiekami bieži zobārsta un zobu higiēnista. Tomēr vajadzētu atcerēties, ka, piemēram, sportistiem šādas problēmas ir sastopamas diezgan bieži, jo zobi tiek zaudēti, gūstot traumu. Par laimi, mēs dzīvojam 21.gadsimtā, kad nav vairs jābaidās no zobārstiem, jo viņi izmanto modernas tehnoloģijas, kā arī ir radīti risinājumi trūkstoši zobu aizvietošanai. Un par vienu no tiem mēs šoreiz arī parunāsim.

Ja cilvēka mutē trūkst kāds zobs, tad šī galvenokārt definējama kā estētiska problēma. It īpaši tad, ja zaudēts kāds no priekšējiem zobiem, kurus, atverot muti, ieraugām pirmos. Tādēļ arī visbiežāk cilvēki, kuriem gadījies palikt bez priekšējiem zobiem, meklē risinājumu uzreiz, savukārt, ja vairs kāda zoba, kas ir dziļāk mutē, nereti uzskatām, ka tā nav tik akūta problēma, lai tūlīt to steigtos atrisināt.

Tomēr šāda rīcība ir nepareiza. Zobi jau no mazotnes mums ir doti, lai tie ne tikai ļautu mums skaisti smaidīt, bet arī izpildītu košļāšanas funkciju un radītu pareizu noslogojumu žokļa kaulam, to stiprinot. Kad pazaudējam kādu zobu, šis noslogojums uzreiz mainās. Ja nekas netiek darīts, ar laiku žokļa kauls sāk atrofēties un samazinās. Tā rezultātā tiek ietekmēti mutē esošie zobi, tie pakāpeniski sāk “atkailināties”.

Viena vai vairāku tukšo vietu mutē aizpildīšanai iespējams izmantot mākslīgo zobu konstrukcijas – protēzes. Par tām jums var pastāstīt ikviens zobārsts. Taču ir vēl viens, efektīvāks veids, kā veiksmīgi aizstāt zaudētā zoba viedu. To var darīt, izmantojot zobu implantus. Uzzini, kas ir zobu implanti!

Lai ievietotu zobu implantus, nav nepieciešams ietekmēt citus mutē esošos zobus, turklāt implanti nerada svešķermeņa sajūtu mutē, līdz ar to, jūs varēsit bez problēmām turpināt ierasto dzīvi, un neviens pat nenojautīs, ka kāds no jūsu zobiem nav dabīgs, jo implantu izskats ir pielāgots īstajiem zobiem. Zobu implanti ne tikai novērsīs žokļa kaula atrofiju, bet arī uzlabos jūs kopējo tēlu un pašsajūtu. Jūs atkal varēsit droši smaidīt un smieties, neslēpjot zobus.

Zobu implantus dēvē arī par mākslīgajām saknēm, jo tie ir mazi titāna korpusi, kurus ievieto žokļa kaulā, līdz ar to, tie turas mutē ļoti stingri.

Zobu implantu galvenās atšķirības slēpjas to kvalitātē, kuru nosaka izmantotā implantu sistēma. Latvijā ir pieejamas teju visas pasaulē populārākās implantu sistēmas – XiVE, Ankylos no DENTSLPY Friadent, Nobel Biocare, Astra Tech, 3i un Straumann. Ir pieejami arī salīdzinoši lēti zobu implanti, kurus lielākoties ražo Korejā, Itālijā un Izraēlā. Tomēr jāņem vērā, ka, izvēloties zobu implantus, cena visbiežāk arī atbilst to kvalitātei. Speciālisti Latvijā biežāk izmanto ASV ražotās DENTSPLY Friadent sistēmas un Vācijā izgatavotās – XiVE un Ankylos.

Ieteicams zobu implantēšanu veikt pie speciālista, kuram ir bagātīga pieredze šajā jomā, jo tad arī varēsit saņemt kvalitatīvāku konsultāciju par jūsu mutes dobuma atbilstību šādas procedūras veikšanai. Tāpat arī der noskaidrot, kādu implantēšanas sistēmu izmanto jūsu izvēlētajā zobārstniecības iestādē. Atcerieties, skaists smaids ir cilvēka rota!

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply