Pareiza kontaktlēcu kopšana – svarīgākais faktors tavu acu veselībai

Ir cilvēki, kas, izmēģinot kontaktlēcas, dod priekšroku brillēm. Viņi ir pārliecināti, ka lēcu lietošana ir sarežģīta un neērta, acis grauž, un tās asaro, kā arī palielinās dažādu nepatīkamu infekciju un slimību risks. Lai gan ir cilvēki, kuru acis patiešām nepanes kontaktlēcas, vairumā šādu gadījumu pie vainas ir nepareiza lēcu kopšana un uzglabāšana.

Kontaktlēcas drīkst lietot tikai tik ilgi, cik ilgs ir to derīguma termiņš

Mūsdienās pieejamas lēcas ir piemērotas dažādām situācijām. Tu vari iegādāties gan kontaktlēcas vienai dienai vai nedēļai, gan lēcas, kas tev kalpos veselu mēnesi vai pat ilgāk. Tomēr ņem vērā, ka atkarībā no to specifikācijas pašas lēcas un lēcu kopšanas līdzeklis atšķiras. Kamēr lēca atrodas acī, uz tās virsmas nogulsnējas dažādas mikroskopiskas baktērijas un izdalījumi no acs, veidojot nogulsnējumus lēcas materiāla porās. Lai gan lēcu šķidrums materiālu attīra, tas nespēj to paveikt nevainojami, līdz ar to lēca ar laiku kļūst arvien netīrāka. Ja nēsāsi kontaktlēcas ilgāk par noteikto termiņu, visi šie netīrumi, pastāvīgi nokļūstot tavās acīs, viegli izraisīs dažādas infekcijas, kas var radīt nopietnas acu saslimšanas un redzes traucējumus.

Vienmēr rūpīgi nomazgā rokas pirms pieskaries lēcai

Veicot dažādus ikdienišķas darbības, uz tavām rokām, pirkstiem un nagiem uzkrājas ievērojams daudzums dažādu mikrobu un baktēriju. Nokļūstot jutīgajās acīs, kaitīgie organismi veicinās saslimšanas un palielinās infekciju risku. Turklāt šādi acī var tikt arī lielāki netīrumi, dzīvnieku spalvas vai citi sīki gruži, kas radīs diskomfortu un sāpes. Nekad neievieto kontaktlēcas acīs un neizņem tās pirms neesi rūpīgi nomazgājis vai dezinficējis rokas. Gadījumā, ja dodies ceļojumā vai atrodies citos apstākļos, kur nav pieejams tekošs ūdens, vienmēr parūpējies par to, lai tev līdzi būtu pudelīte ar tīru ūdeni vai dezinfekcijas šķidrumu – tikai tā tu varēsi būt drošs, ka atpūtu nesabojās veselības problēmas.

Nepieļauj lēcu saskarsmi ar ūdeni

Ūdens sastāvā atrodami mikroorganismi, kas, nokļūstot uz lēcas virsmas, vairojas un veicina saslimšanas. Turklāt ūdenī mīt arī tādas baktērijas, kuru iedarbība ir īpaši bīstama – tās spēj nodarīt ievērojamu kaitējumu tavai redzei un atstāt neatgriezeniskas sekas. Vienmēr izņem kontaktlēcas pirms dodies vannā vai dušā, peldies vai apmeklē baseinu vai saunu. Atceries, ka ūdens pilieniņi var nokļūt uz tavām acīm arī, piemēram, mazgājot matus, tāpēc labāk ievēro piesardzību, veicot jebkādas ūdens procedūras.

Ļauj acīm atpūsties

Vismaz dažas stundas dienā, ko pavadi nomodā, ļauj acīm atpūsties no lēcām un saņemt tām nepieciešamo skābekli. Laikā, kad tev acīs atrodas kontaktlēcas, skābekļa padeve ir pastarpināta. Ja ilgstoši nēsāsi lēcas, jutīsi diskomfortu un redzes traucējumus. Nomaini lēcas pret brillēm, ja neesi paredzējis doties ārpus mājas, un noteikti izņem kontaktlēcas pāris stundas pirms gulētiešanas – tā tu sniegsi acīm vajadzīgo atpūtu un pasargāsi tās. Tāpat vienmēr atceries, ka lēcas noteikti jāizņem pirms dodies gulēt, citādi acis miegā netiks apgādātas ar skābekli, un tu drīzumā izjutīsi nepatīkamas sekas.

Rūpējoties par skaistumu, neaizmirsti par lēcām

Vienmēr ievieto kontaktlēcas pirms esi uzklājusi acu kosmētiku. Tā kosmētikas daļiņas neiekļūs acīs un neradīs nepatīkamas sajūtas. Savukārt vakarā izņem lēcas pirms noņem grimu – acis nedrīkst berzēt. Ja lieto smaržas, matu laku vai citus pūšamus līdzekļus, vienmēr aizver acis, tādējādi pasargājot lēcas virsmu no sīkajām līdzekļa daļiņām.

Izvēlies piemērotu lēcu kopšanas līdzekli

Lai lēcas neradītu problēmas, tās ik vakaru nepieciešams ievietot speciālā konteinerī, kas piepildīts ar lēcu kopšanas līdzekli. Tā kā līdzekļi ir dažādi, pieraugi, lai tevis izvēlētais ir atbilstošs lēcām, ko nēsā – tikai tad tas spēs pilnvērtīgi pildīt savu uzdevumu. Tāpat ievēro, ka kopšanas šķidrumam ir noteikts derīguma termiņš – nekad nelieto to ilgāk kā trīs mēnešus pēc atvēršanas brīža. Ja esi piemirsis, ka jāiegādājas jauns iepakojums, nebojā acu veselību, bet iegādājies šķidrumu internetā. Lensor kopšanas līdzekļus iespējams izvēlēties no 13 dažādiem piedāvājumiem, tādējādi tu būsi drošs, ka atradīsi to, kas tavām acīm būs vispiemērotākais.

 

 

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : ,

Leave a Reply