Kontaktlēcas un sports

skrietKurš gan mūsdienās nezina, cik nozīmīgas ir fiziskās aktivitātes. Sports uzlabo pašsajūtu, palīdz ķermenim darboties pilnvērtīgi, mazina dažādu saslimšanu risku, kā arī veicina lielisku noskaņojumu un darbaspējas. Dažādi vingrinājumi kopā ar sabalansētu uzturu un veselīgu miegu ir labas veselības garants, turklāt, kā mēdz teikt, veselā miesā, vesels gars. Speciālisti ikvienam iesaka atrast to sporta veidu, kas sagādā vislielāko prieku – tikai tad sports nebūs nepatīkams pienākums, bet gan gaidīta nodarbe. Neļauj dažādiem šķēršļiem traucēt tavai attīstībai – zinātnes un mediķu atklājumi panākuši to, ka aktīvam dzīvesveidam vairs netraucē arī dažādas veselības problēmas, tai skaitā redzes traucējumi.

Lēcu priekšrocības

Sportojot brilles iespējams viegli salauzt, tās var nokrist pavisam, un, ja redzes traucējumi ir izteikti, cilvēks līdz ar to vairs nespēs pienācīgi funkcionēt. Lēcas ir droši ievietotas acīs, neradot itin nekādu diskomfortu. Tāpat tās nodrošina ievērojami plašāku redzeslauku un nekropļo attēlu – visi objekti, ko cilvēks saskata, ir maksimāli pietuvināti to īstajam izmēram un atrodas tieši tik tuvu vai tālu, cik īstenībā. Bez tam lēcas ļauj uzturēties ārā arī lietū, sniegā un, valdot mitram gaisam, proti, laikā, kad briļļu stikliņi aizsvīst un vairs nespēj nodrošināt to valkātājam labu redzamību.

Kontaktlēcas piemērotas teju visiem sporta veidiem, taču jāņem vērā, ka atsevišķās disciplīnās to lietošana nav ieteicama. Lēcas nedrīkst lietot, trenējoties dažāda veida dūru cīņās, piemēram, boksā – sitiena laikā kontaktlēcas pastiprina iespēju gūt nopietnas acu traumas. Tāpat lēcas nevar atstāt acīs, dodoties peldēt – ūdenim nokļūstot acīs, veidojas labvēlīga vide infekciju saslimšanām un iekaisumiem, bez tam lēcas ūdenī iespējams vienkārši pazaudēt. Atsevišķi speciālisti iesaka šādos gadījumos izmantot vienreizlietojamās lēcas, kas nosegtas ar stingrām aizsargbrillēm, taču citi eksperti norāda, ka arī tādā gadījumā pastāv risks nodarīt acīm nevēlamu kaitējumu.

Jāatzīmē, ka sportojot jāizvēlas tikai mīkstās kontaktlēcas. Cietās lēcas var radīt nepatīkamas traumas. Lai gan vairums lēcu lietotāju dod priekšroku tieši mīkstajām lēcām, daļa vēl joprojām izmanto cietās kontaktlēcas.

Lēcas un ziemas sporta veidi

Slēpošana, braukšana ar sniega dēli vai slidošana – ziema piedāvā virkni jaunu un aizraujošu nodarbju, kas ļaus vērtīgi pavadīt laiku, turklāt stiprinās imunitāti, tādējādi pasargājot no apkārt klīstošajiem vīrusiem. Taču jāatceras, ka arī ziemā tavām acīm var kaitēt spožā saule, kuras UV stari, atspīdot sniegā, kļūst vairākkārt spēcīgāki. Izmanto īpašu aizsargkrēmu un pasargā acis, lietojot brilles. Izdevīgas lēcas būs tādas, kuras nodrošina to lietotāju ar pastiprinātu UV aizsardzību.

Ņem vērā, ka īpaši uzmanīgam jābūt, dodoties baudīt ziemu kalnos. Jo augstāk atradīsies, jo lielāks būs UV starojums, tādējādi arvien vairāk apdraudot tavu redzi. Kāpjot augstu virs jūras līmeņa, acs pakāpeniski kļūst sausāka, tāpēc vērts nodrošināties arī ar speciāliem pilieniem, kas nodrošinās vajadzīgo mitruma līmeni. Acs dabisko vidi ietekmēs arī zemā temperatūra un straujā kustība, traucoties uz slēpēm vai sniega dēļa. Visbeidzot ņem vērā, ka, nelietojot piemērotus aizsarglīdzekļus, tu ne tikai bojā savu redzi, bet arī veicini kataraktas un acu vēža risku.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : ,

Leave a Reply