Pirts dziedinošais spēks

Itin nekas nespēj tā uzmundrināt un atslābināt, kā ilga un patīkama relaksācija saunā. Ik reizi, kad apmeklēju savu iecienīto SPA Daugavpilī, mana pašsajūta pēc tam ir ievērojami uzlabojusies un, šķiet, ka labāka kļuvusi arī veselība. Kad biju novērojusi šīs pozitīvās pārmaiņas, nolēmu painteresēties, kādu tad labumu mūsu ķermenim īsti sniedz pirts.

Izrādās, būtiskākais ilgtermiņa ieguvums no regulāras karsēšanās pirtī ir spēcīga imunitāte. Ķermenis kļūst būtiski noturīgāks pret dažādām baktērijām, kas var izraisīt saslimšanas un infekcijas. Jāatzīmē, ka ik dienu mums visapkārt ir neskaitāmi kaitīgi mikroorganismi – pārtikā, ko ēdam, lietās, kam pieskaramies, un pat gaisā, ko elpojam. Tie milzīgā daudzumā nokļūst uz mūsu pirkstiem, ādas un citur, un tikai imunitāte nosaka, vai tie spēj negatīvi ietekmēt mūsu organismu. Karsēšanās laikā no ķermeņa tiek izvadīti toksīni, un uzlabojas asins cirkulācija, līdz ar to imunitāte kļūst stiprāka, pasargājot mūsu veselību un pašsajūtu. Arī tad, ja gadās saslimt – kas retumis ir neizbēgami – atveseļošanās process būs daudz ātrāks un vieglāks, savukārt komplikāciju iespēja – niecīgāka.

Pirts tāpat ir īpaši noderīgs relaksācijas veids sportistiem, hroniska stresa pārņemtiem ļaudīm un cilvēkiem, kas lielāko daļu dienas pavada pie rakstāmgalda. Tā kā ikdienas spriedze atspoguļojas ne tikai uz mūsu prātu, bet arī fizisko ķermeni, ne viens vien jūt stīvumu vai sāpes kakla, muguras vai sprandas daļā, sāpes locītavās vai citās ķermeņa zonās. Karstums atslābinoši iedarbojas uz muskuļiem, mazinot saspringumu un noņemot sāpes.

Pētījumi apliecina, ka pirts spēj aptuveni par 20% paātrināt vielmaiņu – organisma procesu, kas tieši atbildīgs par normālu ķermeņa svaru un pašsajūtu. Paplašinoties asinsvadiem, paātrinoties asinsritei un notiekot citiem procesiem, vielmaiņa spiesta darboties ātrāk, tādējādi palīdzot atbrīvoties no liekā svara un ātrāk pārstrādāt uzņemtās kalorijas arī turpmāk.

Nedrīkst aizmirst arī pirts sniegto skaistumkopšanas efektu – sviedru dziedzeru darbība palielinās, ādā nokļūst papildu skābeklis, izvadās toksīni un šlakvielas, tiek stimulēti skābju un sārmu procesi, kā arī notiek vēl virkne dažādu procesu, kas ādai labvēlīgi. Rezultātā āda kļūst veselīgāka, gludāka, maigāka un tonizētāka, un kopējais izskats ievērojami uzlabojas.

Turklāt pirts palīdz uzlabot arī noskaņojumu un aizgaiņāt ikdienas rūpes un raizes. Ik reizi pēc SPA apmeklējuma jūtu, ka mans prāts kļuvis skaidrāks, bet problēmas vairs nešķiet tik nepārvaramas, kā likās iepriekš. Bez tam šādas relaksācijas laikā man nereti ienāk prātā īstie risinājumi – kad prāts ir pilnīgi atbrīvojies, radošas domas dzimst vieglāk.

Mana pieredze

Es parasti apmeklēju savas dzimtās pilsētas SPA Daugavpilī. Tas atrodas goodstayhotels Daugavpils viesnīcā „Good Stay DINABURG Hotel”. Šeit atrodama ne tikai standarta sauna, bet arī turku pirts ar aromterapiju. Tajā ir zemāka temperatūra, taču daudz augstāks gaisa mitrums, līdz ar to nedaudz atšķiras gan sajūtas, gan radītais efekts. Tā kā mani sagādā patiesu baudu abu radītais efekts, visbiežāk izvēli veicu atbilstoši garastāvoklim, taču zinu, ka ir gana daudzi, kas priekšroku labprātāk dod vienai vai otrai.

Tāpat šeit cenā iekļauta arī iespēja apmeklēt baseinu ar pretstraumi un SPA hidromasāžas baseinu – relaksējošu ūdens tilpni, kurā ķermenim tiek veikta patīkama, viegla masāža, apvienojot ūdens un gaisa dziedinošās īpašības.

Tā kā pati dzīvoju citā pilsētā, bet uz Daugavpili dodos apciemot radus un draugus, labprāt izmantoju arī iespēju apmesties kādā no viesnīcas numuriņiem un ieturēt maltīti restorānā. Pēc patīkamajām procedūrām visbiežāk itin nekur nevēlos doties – atpūta ir viss, kas man vajadzīgs. Tieši tāpēc ir ļoti parocīgi, ka turpat viesnīcā atrodams augstas klases restorāns, kura ēdienkarte apmierinātu pat pašu izsmalcinātāko gardēdi, savukārt viesnīcas numuriņi, kur atrodams viss vajadzīgais, ir īpaši komfortabli un mājīgi.

Turklāt viesnīca ideāli piemērota arī tiem, kas Daugavpilī viesojas pirmo reizi. Tā atrodas tikai piecu minūšu gājienā no pilsētas centra, līdz ar to arī no daudziem ievērojamiem apskates objektiem, un nokļūt visur iespējams ātri un ērti. Bez tam viesnīcas personāls labprāt pastāstīs, ko vēl vērts aplūkot un apmeklēt.

Manuprāt, šis ir labākais SPA Daugavpilī – lai gan esmu izmēģinājusi vairākus pakalpojumus, tieši šeit atgriežos atkal un atkal.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , , , ,

Leave a Reply