Sports un veselības traucējumi

Ikvienam zināms, ka regulāras fiziskās aktivitātes spēj atvairīt saslimšanas, stiprināt organismu un uzlabot imunitāti. Regulāri nodarbojoties ar sportu, samazinās dažādu audzēju un kaulu slimību risks, sirds un asinsvadu slimību iespējamība, un pat dažādas vīrusu saslimšanas, piemēram, iesnas un klepus, iet ar līkumu. Mazāk zināms ir fakts, ka sportot drīkst arī tie, kurus jau skārušas veselības problēmas. Vēl vairāk – sportot ne vien drīkst, bet vajag, tādējādi uzlabojot veselības stāvokli un mazinot traucējošos simptomus.

Depresija

Daudziem sabiedrības locekļiem ik diena saistīta ar pastāvīgu stresu. Uztraukums par darbu, ģimeni, finansēm, veselību un citām svarīgām lietām, drīz vien pārvēršas hroniskā trauksmē un nemierā, kas laika gaitā var pāraugt depresijā – pilnīgā intereses zudumā par apkārt notiekošo, pastāvīgā nomāktībā un pat domās par pašnāvību. Viens no risinājumiem, ko depresijas slimniekiem iesaka ne viens vien speciālists, ir sports. Fizisko aktivitāšu laikā organisms izstrādā laimes hormonu, tādā viedā mazinot slikto garastāvokli un gluži ķīmiskā veidā uzlabojot mūsu noskaņojumu. Noderēs ne vien dažādas meditācijas prakses, kas palīdzēs gūt vajadzīgo atslābumu, bet arī intensīvas slodzes treniņi, kas ļaus izlādēt negatīvās emocijas.

Astma

Astmas slimniekiem nereti maldīgi šķiet, ka fiziskās aktivitātes viņu saslimšanas simptomus tikai pastiprina, tomēr šis priekšstats neatbilst patiesībai. Sportojot tiek būtiski uzlabota sirds, plaušu un asinsvadu veselība, kā rezultātā ķermenis spēj veiksmīgāk pārvarēt astmas izraisītās lēkmes. Saskaņo fizisko aktivitāšu veidu un intensitāti ar savu ārstu! Viņš skaidri zina, cik smaga ir tava slimība, un ieteiks labāko iespējamo risinājumu. Astmas pacientiem parasti tiek ļauts nodarboties ar dažāda veida kardio treniņiem, piemēram, skriešanu, velobraukšanu vai peldēšanu.

Sirds slimības

sms kredītiAtsevišķos gadījumos sportošana īpaši rekomendējama arī sirds slimniekiem – tas atkarīgs ne vien no slimības veida, bet arī citiem pacienta veselības faktoriem. Ārsti norāda, ka, pareizi izvēloties fiziskās slodzes veidu un intensitāti, iespējams uzlabot sirds veselību un novērst lēkmes atkārtošanos. Tiesa, mediķi ir vienisprātis, ka šajā gadījumā sportošanu nepieciešams rūpīgi uzraudzīt, īpaši sekojot līdzi pacienta veselības stāvoklim. Šim nolūkam vajadzīgs pulsometrs – neliela viedā ierīce, kas nopērkama sporta vai velo veikalos. Fiziskās aktivitātes jāuzsāk pakāpeniski, ik mirkli sekojot līdzi pulsa svārstībām. Pareizā izvēle būs nūjošana vai pastaigas, vēlāk – izbraucieni ar velosipēdu, kam piemontēts īpašs, velo veikalos iegādājams riteņu dators. To iespējams ērti pasūtīt arī internetā, piemēram, velo veikalā Bikko. Kad ķermenis norūdījies, iespējami arī aerobikas treniņi, peldēšana, slēpošana un airēšana. Jāatzīmē, ka slodzei jābūt pastāvīgai – vismaz piecas dienas nedēļā – taču vieglai.

Artrīts

Artrītam raksturīgs locītavu iekaisums, kas būtiski apgrūtina cilvēka spēju kustēties – pat niecīga kustība izraisa spēcīgas intensitātes sāpes. Taču galvenais priekšnoteikums, lai saglabātu dzīves kvalitāti šīs saslimšanas gadījumā, ir tieši kustība! Pārvarot nepatīkamās sajūtas un nodarbojoties ar sportu, locītavas kļūs stiprākas, kā rezultātā sāpju intensitāte pavājināsies. Papildus tam fiziskās aktivitātes stiprinās muskuļus, kas balstīs locītavas, tādējādi atvieglojot sūdzības. Arī šajā gadījumā noderēs mērena slodze – pastaigas, nūjošana un peldēšana.

Muguras sāpes

Ja regulāri jūti sāpes muguras daļā, nepieciešams noteikt to cēloni. Sāpju iemesls nereti ir mazkustīgs dzīvesveids un pastāvīga atrašanās sēdus stāvoklī. Šajā gadījumā sports būs ne vien pareizais, bet vienīgais risinājums – ierūsējošo ķermeni nepieciešams iekustināt, tādā veidā padarot stiprāku un ļaujot aizmirst par sāpēm un saspringumu.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai



Saistītās tēmas : , , , ,

Leave a Reply