Kā pareizi iegādāties atbilstošu velosipēdu bērnam?

kā izvēlēties velosipēdu bērnam Visi mēs atceramies patīkamo un priekpilno kņudoņu un tauriņus vēderā, kad dāvanā saņēmām savu pirmo velosipēdu. Pirmie nedrošie mirkļi, aizraujošā mācīšanās un pēc neilga laika jau varējām traukt pa sētu un mazām sānieliņam.

Agrākos laikos velosipēdu klāsts nebija tik plašs kā mūsdienās, varējām vien izvēlēties to vienīgo modeli, kas atrodams veikalos vai mantot to no brāļiem vai māsām, kad tie jau konkrēto modeli pārauguši. Mūsdienās ir daudz savādāk, internetā redzam dažādu krāsu, modeļu velosipēdus, katrai gaumei un vecumam. Kā starp tiem neapjukt un kā izvēlēties velosipēdu bērnam tā, lai tā, lai tas būtu drošs un stabils pārvietošanās līdzeklis un kalpotu gana ilgi.

Ja pieaugušajiem velosipēda izvēlē, jāņem vērā dažādi auguma parametri, tad bērnu velosipēdi pārsvarā tiek iedalīti atbilstoši vecumam. Tā, veikalos parasti ir pieejami velosipēdi ar “12, 16, 20, 24 un 26 gadu vecuma atzīmi, tomēr ar to vien ir par maz, lai izvēlētos vispiemērotāko.

Pavisam maziem bērniem veikalos ir pieejams arī plašs trīsriteņu klāsts, bērniem no viena gada vecuma veikalos pieejami trīssriteņi ar ērtu sēdeklīti, tā, lai mazulim būtu ērti sēdēt un noturēties uz braucamrīka, bieži vien tam piemērots arī stabils muguras balsts, kas līdz minimumam samazina nokrišanas risku. Savukārt lielākiem bērniem, no 2 līdz 4 gadu vecumam, velosipēdus izvēlas pēc riteņu diametra collās, mazākais riteņa izmērs ir 12 collas. Šiem riteņiem, bieži vien līdzi nāk viegli noskrūvējami mācību ritenīši, ko, kad bērns jau iemācījies braukāt patstāvīgi un uz diviem riteņiem, var ērti noskrūvēt.

Vislabākais un drošākais veids kā izvēlēties jaunu velosipēdu savam bērnam ir doties kopā uz veikalu un izmēģināt vecuma grupai atbilstošo velosipēdu. Lielisks pārbaudes veids ir tāds, ja bērns, stāvot kājās, no abām pusēm aizsniedz zemi, turot kājas velosipēdam katru savā pusē, tad braucamrīks ir atbilstošs un to droši var izvēlēties.

Interneta ārēs arī atrodama ērta, vispārpieņemta izmēru tabula, pēc kuras vadoties un ņemot vērā bērna auguma proporcijas, ērti redzami un uzskaitīti vēlamā un piemērotākā velosipēda parametri.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply