Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties telti?

divvietīgā telts Vasarai sākoties, naktis kļūst siltākas un aktīvie ceļotāji dosies ceļā, lai atpūstos pie dabas. Lai komfortabli izbaudītu siltās vasaras naktis, svarīga būs guļammaisu, telts un matraču izvēle.

Šajā rakstā aprakstīšu, kam jāpievērš uzmanība, lai Tu izvēlētos vispiemērotāko telti tieši sev.

Lielu nozīmi telts izturībā spēlē karkasa izvēle. To parasti izgatavo no stiklplasta, alumīnija, stikla šķiedras vai dzelzs. Stiklplasts ir visvieglākais un to visvieglāk salauzt. Pārgājieniem labas būtu teltis ar stikla šķiedras lokiem, jo tās nebūs smagas, taču būs izturīgas.

Nākamā būtiskā nianse, izvēloties telti, ir telts audums un tā izturība. Uz telts pamatnes stipra lietus gadījumā, nonāk viss ūdens apjoms, tādēļ būtiski, lai šis materiāls varētu to noturēt un lai auduma ūdens izturības rādītājs būtu vismaz 2000 mm. Lai novērtētu audumu, apskatiet to vizuāli, pievērsiet uzmanību telts pamatnes šuvēm, kvalitatīvām teltīm šuvēm jābūt aplīmētām ar speciālu lentu un svarīgi, lai šis līmējums būtu visā telts laukumā, bez iztrūkumiem.

Telts ārpusei parasti tiek izmantots poliesteris, jo tas ir noturīgs pret stiepšanos un pretojas ultravioletajam starojumam. Savukārt, telts iekšpusei pateicīgs audums ir poliamīds, kurš ir viegls un elpojošs.

Komfortablai gulēšanai būtiska ir arī ventilācija, kura būs iestrādāta kvalitatīvām teltīm tā, lai svaigs gaiss cirkulētu, taču lietus un sniegs netiktu iekšā.

Un pats svarīgākais mirklī, kad vēlaties gulēt ir tas, vai Tava telts ir aprīkota ar insektu tīklu, lai miega vietā nenāktos klausīties odu sīkšanā.

Vēl viens kritērijs, kuram ir jāpievērš uzmanību, ir telts ietilpība, vai tā būs divvietīgā telts vai, ja dodaties kopā ar ģimeni, tā varētu būt arī piecvietīga telts. Ģimenēm visērtāk būs teltīs, kurās ir plaša priekštelpa, jo lietus gadījumā, tajā varēsiet paši patverties, kā arī ienest savu pikniku vai salikt nepieciešamās mantas.

Sliktos laika apstākļos pateicīgas ir tās teltis, kuras aprīkotas ar 2 ieejām, vienu var izmantot par ieeju, otru par izeju.

Mājas lapa 220.lv piedāvā iegādāties teltis un visu nepieciešamo Tavam ceļojumam, par draudzīgām cenām.

 

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas :

Leave a Reply