4 jautājumi, uz kuriem atbildēt pirms mājokļa iegādes

kredītlīnijaPavasaris un vasara nereti ir tās sezonas, kurās tiek iegādāts lielākais skaits mājokļu. Taču, lai arī doma par jaunu, mājīgu un modernu dzīvesvietu skan labi, mēdz gadīties, ka daļa pircēju lēmumu par tik nopietnu pirkumu pieņem pārāk strauji, neizsverot visus plus un mīnusus. Un ir taču tik daudz lietu, par kurām domāt, plānojot mājokļa iegādi.

Piedāvājam Tev četrus svarīgākos jautājumus, kurus vajadzētu sev uzdot, pirms noformē īpašuma iegādes dokumentus.

  1. Kādēļ es vēlos iegādāties māju vai dzīvokli?

Pirms ķeries pie jebkura cita jautājuma vai darbības, vispirms velti laiku, lai padomātu par to, kādi ir galvenie iemesli, kuru dēļ Tu tik ļoti vēlies pirkt māju vai dzīvokli.

Liela daļa cilvēku, kas veic šādu darījumu pirmo reizi, dara to apkārtējo spiediena rezultātā. Mājoklis ir jāpērk tad, kad saproti, ka esošā dzīvesvieta vairs nav piemērota Tavām un Tavas ģimenes vajadzībām. Neiegādājies īpašumu tādēļ, ka citi Tev liek to darīt, jo galu galā jāmaksā par to būs Tev.

  1. Vai mana dzīve ir pietiekami stabila?

Vairums cilvēku mājokļa iegādei izmanto bankas izsniegtu kredītu, kura atmaksa nereti ir mērojama vairākos gadu desmitos. Padomā, vai Tu jūties pietiekami pārliecināts un drošs par savu un savas ģimenes finansiālo stāvokli un drošību, lai spētu segt šo summu katru mēnesi? Turklāt ideālā gadījumā Tev būtu nepieciešami iekrājumi, kas ārkārtas gadījumā spēj segt šos maksājumus vismaz pusgada garumā, piemēram, ja Tu pēkšņi zaudē darbu.

  1. Vai es to varu atļauties?

Vairums kredītiestāžu ir radījušas stingrus noteikumus mājokļa kredītu izsniegšanai. Tev ir jāatbilst vairākiem nopietniem kritērijiem, lai saņemtu tik liela apjoma aizdevumu. Protams, kā viens no svarīgākajiem punktiem, kas jāņem vērā, ir atbilstoša līmeņa, oficiāli ienākumi un pozitīva kredītvēsture.

Un, protams, arī Tev pašam ir jāpārdomā, vai Tu katru mēnesi savā budžetā varēsi pievienot summu, kas jāmaksā ne tikai par mājokļa iegādi, bet arī uzturēšanu. Atceries, ka jauno mājokli arī vēlēsies iekārtot pēc saviem ieskatiem. Lai visu nokārtotu uzreiz, noderēt var elastīga kredītlīnija (vairāk https://www.crediton.lv/aizdevumi/kreditlinija), ko pēc tam pakāpeniski atmaksāt.

  1. Vai vēlos šeit dzīvot arī pēc pieciem gadiem?

Padomā, vai mājokļa atrašanās vieta, apkārtnes potenciāls un citi aspekti ir tādi, kuri Tev rada vēlmi dzīvot konkrētajā vietā ne tikai šobrīd, bet arī pēc pieciem un vairāk gadiem.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , ,

Leave a Reply