Kā  funkcionālā gulta atvieglo ikdienu?

funkcionālās gultasJa tuvinieku piemeklējušas nopietnas veselības problēmas vai smaga trauma, jāiziet ilgstošs rehabilitācijas kurss. Ikdiena vairs nav iedomājama bez funkcionālās gultas. Atveseļošanās periods ir gana grūts gan pašam slimniekam, gan aprūpētājiem, tādēļ ļoti svarīgi ir darīt visu iespējamo, lai nodrošinātu maksimālu slimnieka patstāvību un vienlaikus atvieglotu arī aprūpētāja darbu.

Pateicoties stabilajai konstrukcijai un neskaitāmām gultas papildfunkcijām, slimnieka aprūpe nu neprasīs labu fizisku sagatavotību un nebūs tik laikietilpīga kā iepriekš. Kādas tad ir funkcionālo gultu priekšrocības un kādēļ tās ir neatsverams atspaids kvalitatīvā slimnieka aprūpē, par to pastāstīsim raksta turpinājumā.

  • Ērta pozas maiņa. Ilgstošas slimošanas laikā, sevišķi gadījumos, kad slimnieks ir nekustīgs, bieži jāmaina slimnieka gulēšanas pozīcija. Lai neveidotos izgulējumi, tas ir jādara ik pēc pāris stundām. Parastajā gultā šis process būs ne tikai fiziski smags, bet arī laikietilpīgs. Funkcionālā gulta ir aprīkota ar tālvadības pulti, tādēļ nomainīt slimnieka pozu uz citu var ļoti ātri un nepielietojot fizisku spēku. Parasti funkcionālās gultas iespējams noregulēt vairākās sēdus, pusguļus un guļus pozīcijās, tāpat ērti regulējams ir gultas galvgalis un vairākās pozīcijās nofiksējams arī kāju augstums.
  • Regulējams augstums. Funkcionālās gultas ir ne tikai ērti pārvietot, jo apakšdaļā tās ir aprīkotas ar ritentiņiem, bet arī, pēc vajadzības, regulēt tās augstumu. Tādejādi funkcionālās gultas ir viegli pielāgot katras telpas specifikai un regulēt tās augstumu dažādām slimnieka aktivitātēm vai aprūpes pasākumiem. Pateicoties funkcionālajam dizainam, tās ir ērti salikt bez īpašu instrumentu izmantošanas, to patstavīgi var izdarīt pat viena persona. Arī gultas augstuma maiņā nav jāizmanto spēks, to ērti var izdarīt ar tālvadības pults palīdzību.
  • Slimnieka patstāvības stimulēšana. Funkcionālās gultas ir aprīkotas ar roku balstiem vai īpašiem stieņiem, tādēļ slimniekam būs daudz vieglāk nodrošināt arī zināmu patstāvību. Pievelkoties pie roku balsta, slimnieks ērti var nomainīt savu pozīciju, patstāvīgi ieturēt maltīti vai iekārtoties grāmatas lasīšanai, nelūdzot apkārtējo palīdzību. Tāpat, izmantojot tālvadības pulti, slimnieks patstāvīgi var nomainīt savu pozīciju uz sev ērtāku. Uzzināt vairāk par funkcionālo gultu veidiem un priekšrocībām iespējams ielūkojoties Kid-man.lv mājas lapā.
        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply