Kas ir hostings?

Mājaslapas hostings jeb web hostings ir brīvā vieta uz servera, kad dod jums iespēju un tiesības izvietot noteiktā apjomā informāciju, tostarp arī informāciju, kura ir strukturizēta datubāzes formā. Hostinga pakalpojumus Latvijā piedāvā ap 50 kompānijām, no kurām liela daļa tirgū darbojas jau vairāk kā 5 gadus.

Ja jums ir izveidots mājaslapas dizains un tās saturs, tad hostings ir nākamā lieta, kas jums ir vajadzīga. Jo izvēloties domēnu (mājaslapas adresi) jums tiek nodrošināta tikai iespēja, ka vietu, kur atradīsies jūsu mājaslapa jūs varēsiet dēvēt konkrētajā vārdā, piem., www.adrese.lv

Ja jūs plānojat veidot mājaslapu, kas būs paredzēta Latvijas iedzīvotājiem, tad būtu arī vēlams izvēlēties hostingu (servera vietu), kas ir bāzēta uz kāda Latvijas servera, jo tas ne tikai nodrošinās jums augstākus meklēšanas rezultātus Google, bet arī nodrošinās ātrāku mājaslapas ielāde. Tas ir izskaidrojams ar to, ka vietējai trafiks (datu plūsmas ātrums) parasti tiek ierobežots uz 100 Mb vai 50Mb, tajā pat laikā, kad datoriem, kuri atrodas citā valstī tiek noteikts ierobežojums 10Mb vai 5Mb. Atšķirība var būt līdz pat 20x un pie mājaslapas ielādes laika tas var būt būtiski jūtams.

Jums noteikti arī ir radies jautājums cik maksā hostings un vai tā ir vienreizēja maksa vai arī ir jāmaksā par šo pakalpojumu regulāri? Hostingam tiek piemērota mēneša maksa, kas pie laba hostinga būs apmēram Ls 2.5 – 5  par vienu mēnesi. Maksājot uzreiz par vairākiem mēnešiem jums var rasties iespēja ietaupīt 10-15%, ja pakalpojuma sniedzējs to piedāvā.

Noslēdzot šo tēmu gribētu vienkāršiem vārdiem pateikt, ka hostings ir mājvieta jūsu mājaslapai, kurai ir sava īres maksā, bet lai šo mājvietu varētu atrast citi lietotāji, jums ir nepieciešama arī mājvietas adrese jeb domēns.

P.S. Latvijas domēnus ( .lv ) vislētāk var iegādāties NIC.LV , kas ir Latvijā oficiālais domēnu uzturētājs.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : ,

Leave a Reply