Hostings vai virtuālā servera noma

Ja jūsu uzņēmums ir sācis veidot mājaslapu vai uzņēmuma iekšējo lapu, tad jums noteikti ir kļuvis aktuāls jautājums “Kur šo interneta projektu izvietot”? Šobrīd tirgū ir 3 veida pakalpojumi : hostings, virtuālais serveris un serveru noma. Šajā rakstā apskatīsim pirmos 2 pakalpojumus, t.i. Virtuālos serverus un hostingu.

Ja jūsu uzņēmums plāno izveidot interneta projektu, kura apmeklējums dienā būs ļoti mazs vai vidējs, piem., līdz 1000-2000 apmeklētājiem dienā, tad jums vajadzētu pietikt arī ar labu un ātru hostingu. Taču ja jūs plānojat, ka mājaslapu apmeklēs krietni vairāk cilvēku, tad jums noteikti jau jāsāk domāt par virtuālo servera vai servera nomu.

Kas īsti ir virtuālais serveris un kādas ir tā priekšrocības attiecībā pret hostingu?

Virtuālais serveris cilvēkiem saprotamā valodā ir daļiņa no servera, kura ir tikai jūsu lietošanā. Tehniski tiek nodrošināts, ka virtuāli jums izveido pašiem savu mazu serveri, izmantojot daļu no lielā servera operatīvās atmiņas un cietā diska. Būtiskākās priekšrocības VPS (virtuālajam serverim) ir : 1) neatkarīga darbība, t.i., citu mājaslapu darbība, kura izvietota uz tās pašas kompānijas serveriem, neietekmēs jūsu mājaslapas ielādes laiku; 2) drosībā, jo ja kāds būs uzlauzis kādu mājaslapu, kura būs slikti izveidota un izvietota uz kāda no pakalpojuma sniedzēja serveriem, tad hakeris nevarēs piekļūt jūsu mājaslapai, jo jums būs pašiem sava aizsardzības sistēma; 3) neierobežota domēnu izvietošana; 4) iespēja pašiem restartēt serveri (virtuālo serveri) gadījumā, ja ir notikusi jūsu projekta tehniska avārija dēļ kādas problēmas vai pārāk liela apmeklētāju pieplūduma.

Kādi ir VPS trūkumi?

Negribētos teikt, ka virtuālajam serverim būtu kādi trūkumi, taču jāatzīst, ka virtuālā servera lietošana un apkalpošana būs krietni dārgākā, jo jums vajadzēs vai nu uzstādīt maksas programmatūru, kas nodrošinās ērtu domēnu pārvaldīšanu un servera administrēšanu vai arī algot IT speciālistu, kas nepieciešamības gadījumā jums veiks labojumus un konfigurāciju.

Noslēgumā varam teikt, ka virtuālais serveris būs īstais pakalpojums visiem, kuri vēlas :

  1. Izvietot 3 vai vairākus interneta projektus;

  2. Izvietot lielāku interneta projektu;

  3. Vēlas nodrošināt maksimālu drošību saviem interneta projekta lietotājiem;

  4. Vēlas būt neatkarīgi no citiem mājaslapu īpašniekiem, īpaši gadījumos, kad viņu mājaslapas tiek uzlauztas.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply