Kā pasargāt mājaslapu no hakeriem

Lai jūsu mājaslapa būtu pasargāta no hakeriem, jūsu galvenais uzdevums ir atrast :  labu programmētāju, labu hostingu un pašiem ievērot pāris drošības nosacījumus. Labs hostings ir tāds, kurš nodrošina rezerves kopijas veidošanu, kuram ir uzstādīts ugunsmūris un kuram ir labas atsauksmes par apkalpošanu. Jo, ja jūsu mājaslapa gadījumā tiks uzlauzta, tad tālāk jau visu izšķir tieši apkalpošana – cik atsaucīgs, zinošs un viegli sasniedzams ir pakalpojuma sniedzējs.

wordfence wordpress drošības plugins

  1. Izvēlieties mājaslapai pārbaudītu satura vadības sistēmai ( CMS ). Mēs ietiktu : WordPress, Joomla vai kādu citu no lielajām sistēmām. Galvenokārt tāpēc, ka šīs mājaslapas satura vadības sistēmas tiek regulāri atjaunotas un tajās tiek novērstas nepilnībasa. Ja izvēlēsieties būtvēt savu CMS, tad pastāv lielāks risks, ka to būs vieglāk uzlauzt.
  2. Ja izmantojat augstāk minētos CMS, tad pāliecinieties, ka vienmēr atjaunojat programmatūru – tiklīdz tas iespējams. Ir nepieciešams atjaunot ne tikai CMS, bet arī spraudņus, ko papildus izmantojat.
  3. Izvēlieties drošu un sarežģītu paroli. Ja tas iespējams, tad administrēšanai neizvelieties lietotājvārdu “admin”.
  4. Neizpaudiet mājaslapas piekļuves paroles citām personām. Ja mājaslapā ir veiktas kādas izmaiņas un to ir darījusi cita persona, tad pēc šīm darbībām nomainiet paroli.
  5. Uzstādiet mājaslapai papildus drošības spraudņus, ja tādi ir pieejami. Piemēram, lietojot WordPress jūs varat izmantot Better WP Security un Wordfence Security, kas krietni samazinās risku, ka kāds varētu uzlauzt mājaslapu.

Vienmēr atcerieties, ka izvēloties web hostingu, pastāv lielāks risks ka jūsu mājaslapa varētu tikt uzlauzta kā izvēloties VPS vai servera nomu, jo hostinga gadījumā pastāv tomēr iespēja, ka uzlaužot kādu citu mājaslapu, varētu tikt inficēta arī jūsu lapa.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply