10 lietas, kas palīdzēs mūsu sirdij rudens periodā

sirds veselība rudenīPar sirds veselību būtu jārūpējas ikvienam, neatkarīgi no vecuma un veselības stāvokļa. Lai gan sirds veselībai uzmanība ir jāpievērš regulāri, rudens ir periods, kad savu sirdi varam palutināt vairāk, kā jebkad.

Domājot par savu veselību būtu jāatceras, ka to veicina ne vien fiziskas darbības, bet arī pozitīvas emocijas un rūpes par savu ķermeni, tāpēc teksta turpinājumā atradīsi 10 padomus sirds veselības un kopējā tonusa saglabāšanai rudenī.

  • Izvairies no rudens stresa! Sākoties jaunajam mācību gadam, papildus stress parādās ne vien bērniem, bet arī to vecākiem, vecvecākiem, skolotājiem, šoferiem un vēl daudziem citiem, jo it visur manāma daudz lielāka aktivitāte. Atceries, ka katras pārmaiņas rada stresu, taču tās ir pārejošas un pavisam drīz kļūs par ikdienas rutīnu, līdz ar to satraukties ir lieki.
  • Seko līdzi savam asinsspiedienam. Kad tu pēdējo reizi mērīji asinsspiedienu? Noteikti uzzini, kāds ir tavs asinsspiediens, lai pasargātu savu sirdi no neparedzētiem pārsteigumiem, kas var atnākt dažādu slimību formā.
  • Dodies sēņot. Sēņošana jeb ilgstoša pastaiga svaigā gaisā, atstāts tikai un vienīgi pozitīvu iespaidu uz tavu veselību, taču pirms došanās ārā noteikti vajadzētu atcerēties par to, ka rudens laikapstākļi mainās strauji un šādai pastaigai nepieciešams piemeklēt atbilstošu apģērbu.
  • Grāb lapas, lasi kastaņus un nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm. Tieši fiziskās aktivitāte palīdzēs saglabāt sirdi un ķermeni formā, turklāt izkustēšanās svaigā gaisā palīdzēs nostiprināt imunitāti un atvairīt apkārt klejojošos vīrusus.
  • Uzņem vitamīnus no dārzeņiem un svaigi spiestām sulām. Tieši rudens ir īstais ražas laiks, kad plašā klāstā pieejami visdažādākie dārzeņi aun augļi ar lielu vitamīnu koncentrāciju tajos.
  • Noskaidro savu holesterīna līmeni. Vairākās aptiekās, piemēram, Apotheka aptieku tīkla aptiekās, pastāv iespēja izmērīt savu holesterīna līmeni un noskaidrot, vai rūpējoties par savas sirds veselību, to nevajadzētu samazināt.
  • Apmeklē ģimenes ārstu. Lai dotos pie ģimenes ārsta, nav jāgaida, kad parādīsies kādas slimības simptomi, to vēlams darīt arī profilaktiskos nolūkos, tādejādi novērojot savu veselības stāvokli un jau laicīgi novēršot slimību rašanos.
  • Izmanto sezonālos augļus un dārzeņus savā labā. Rudens ir ābolu laiks, līdz ar to izmanto izdevību stiprināt savu organismu ar vismaz vienu apēstu ābolu dienā. Jāpiemin, ka tieši āboli ir lielisks līdzeklis liekā svara nomešanai un sirds veselības saglabāšanai.
  • Pavadi vakarus labā kompānijā vai darot to, kas tev patīk. Neļaujies rudens depresijai un nogurumam, ko bieži vien izraisa monotonais lietus aiz loga. Radi sev pozitīvas emocijas, tādā veidā saglabājot savu prātu un ķermeni tonusā.
  • Visbeidzot, mīli savu sirdi un ļauj tai mīlēt citus, rūpējoties par savu un savu tuvāko veselību.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai
Saistītās tēmas : , ,

Leave a Reply