Zobu protezēšana un kroņi

Ir daudz veidu, kā cilvēkam var rasties problēmas ar saviem zobiem. Tam pie vainas var būt gan pārtika, gan pārlieku mazā uzmanības pievēršana zobiem. Tas nav nekas neparasts, ņemot vērā mūsdienu straujos tempus, tomēr ja mutes dobumā kaut kas nav kārtībā, agrāk vai vēlāk tas liek manīt par sevi. Cilvēkiem ir nepieciešams ataujot zaudētos vai bojātos zobus, lai nezaudētu dzīves kvalitātes piegaršu un spēju izbaudīt katru garšo, ko dzīve sniedz, kā arī protams patiesi smaidīt un ar to piesaistīt citu cilvēku uzmanību. Kuram gan patīk smaids, ja priekšā iztrūkst pats zobs? Turklāt arī pats pacients nejūtas komfortabli. Pat ja ir palicis mazāk par 50% no zoba apjoma, to joprojām ir iespējams un ir vērts saglābt. Tas ir daļa no protezēšanas procesa.

Lielākas zoba virsējās daļas zaudēšanas gadījumos, kad nav vairs iespējams atjaunot zobu ar parastu plombi, ir jaizvēlas daudz sarežģītāks risinājums, kas vienmēr rada labus rezultātus dabīgā zoba aizstāšanā ar mākslīgu vai arī kādas mākslīgas daļas ievietošanu dabīgajā. Zobu kroņi ir tie, kas nāk pašās beigās uz speciāli sagatavotās pamatnes un estētiski pēc iespējas vairāk vēlas pielāgoties pacienta zobu struktūrai un citām īpatnībām.

Zobu protezēšana | zobu kroņi | zobu plombeRunājot par beigu posmu, kad tiek uzlikta tā daļa, kas ir visredzamākā, ir iespējams pielietot dažādus to veidus. Ir kroņi, kas ir izgatavoti no vienkārša metāla. Tiem piemīt metāliskais spīdums un šīs īpašības dēļ tos galvenokārt izmanto dažādu sānu zobu atjaunošanai, kur tie nav tik uzkrītoši, toties funkcionāli īpaši veiksmīgi. Nedaudz populārāki un mazāk uzkrītoši ir metālkeramikas daļas, kas stiprinās uz metāliska karkasa. Veiksmīgāka izvēla, ja finansiālie līdzekļi atļauj ir cirkonija keramikas kroņi. Tie tiek stiprināti uz tāda paša materiāla karkasa. Tie ir estētiski ļoti piemēroti jebkura zoba atjaunošanai. Pēc krāsas tas ir pilnībā saderīgs ar pacienta dabiskajiem zobiem un nespīd cauri keramiskajam pārklājumam. Tas ir viens no labākajiem risinājumiem, ko ieteiks praktiski jebkurš zobārsts, jo tie ir arī funkcionāli pietiekoši izturīgi, bet keramiskie kroņi ir estētiski vēl pievilcīgi, taču kā jau keramikas materiāls, ir mazāk izturīgs pret slodzi. Šī iemesla dēļ tos ieteicams izmantot tikai priekšējo zobu atjaunošanai uz kuriem netiek radīta slodze. Neatkarīgi no izvēlētā kroņu veida, tie visi lieliski pieguļ virsmai un tādējādi novērš arī mikrobu vairošanās iespēju zem tiem. Tātad praktiski nav nekādas iespējas, ka zem zoba radīsies kāda infekcija, kas nozīmēs papildus ārstēšanas nepieciešamību un kroņa noņemšanu.

Procedūras sākumā tiek veikta paredzētā zoba nospieduma noņemšana, kā arī vienošanās par kroņa veidu, kas tiks izgatavots. Pēc tam var tikt veikta arī bojātā zoba speciālā apstrāde, sagatavojot pamatni mākslīgajai daļai jeb kronim. Bojātais zobs tiek apslīpēts. Parasti vispirms uz tā tiek uzlikts pagaidu kronis, lai redzētu, kā tas funkcionē pacienta mutes dobumā, jo katram ir savas specifiskās īpašības. Tiek reģistrēts zoba sakodiens un noņemts jauns nospiedums, pēc kura tad tiek izgatavots pastāvīgais kronis. Nākamo vizīšu laikā notiek pastāvīgā kroņa karkasa pielaikošana, kas ļauj arī vajadzības gadījumā ērti veikt korekcijas. Pēc tam laboratorijā kronis tiek pārklāts ar speciālu glazūru un pēc tam jau pēdējā vizītē zobārsts uzliek pastāvīgo cementu un kroni. Zobu protezēšana un kroņi ir lielisks risinājums ilgstošam smaidam, no kā nevajadzētu ne baidīties, ne būt ar aizspriedumiem.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , , , , ,

Leave a Reply