Kāds matracis piemērots dažāda vecuma bērniem?

bērnu gultas ar matraciMūsdienās veikalos ir pieejams ļoti plašs guļamistabas mēbeļu piedāvājums. Gan lieliem, gan maziem ir iespējams atrast ko tādu, kas ne tikai atbildīs gaumei un prasībām, bet arī finansiālajām iespējām. Daudzi vecāki, iekārtojot savu atvašu guļamistabas, bieži vien aizdomājas par to, kā lai izvēlas labāko gultiņu. Ir pieejamas gan bērnu gultas ar matraci, gan arī bez tā (kas nozīmē, ka matracis jāiegādājas atsevišķi). Jebkurā gadījumā jums ir jāizvēlas tāds matracis, kas būs ērts un ļautu mazajam izbaudīt kvalitatīvu miegu.

Aplūkosim, kā, vadoties pēc katra vecuma īpatnībām, būtu jāizvēlas bērnu gultas matracis.

Lai būtu vieglāk atšķirt katru no kategorijām, tās var iedalīt šādi:

  • Bērniem līdz trīs gadiem;
  • No trīs līdz astoņiem gadiem;
  • No astoņiem līdz trīspadsmit gadiem;
  • No trīspadsmit gadiem un vairāk.

Mazuļu gultiņas

Neatkarīgi no tā, vai gultu iegādājieties jau pilnā komplektācijā vai katru daļu atsevišķi, matrača kvalitātei ir jāpievērš īpaša uzmanība. Pirmos dzīves gadus bērns lielākoties pavada savā gultiņā, kur viņš ne tikai atpūšas, bet arī sāk rāpot un spēlēties. Šajā laikā attīstās viņa muguras muskuļi un pārējā ķermeņa uzbūve. Ja vēlaties iegādāties matraci, kas piemērots jūsu bērnam, ieteicams izvēlēties tādu, kas ir pietiekami stingrs. Protams, ir pieejami arī modeļi, kuriem viena puse ir mīkstāka, otra – cietāka. Jebkurā gadījumā matracim ir jābalsta mugurkauls. Pievērsiet uzmanību tam, vai matrača izmērs ir precīzi piemērots gultai – starp konstrukciju un matrača malām nevajadzētu būt spraugām. Tāpat raugieties, lai matracis būtu “elpojošs”, kā arī neradītu alerģijas.

Gultas bērniem no 3 līdz 8 gadiem

Arī šajā laikā bērna mugurkauls un pārējais ķermenis joprojām attīstās, taču tagad mazais daudz vairāk laika pavada ārpus gultiņas. Lai nodrošinātu savai atvasei labu miegu, labāk izvēlēties stingru matraci, kas pildīts ar lateksu vai kokosa kārtām.

Gultas bērniem no 8 līdz 13 gadiem

Šajā periodā bērna mugurkauls kļūst spēcīgāks un stabilāks. Skrimšļu audi pārvēršas par kaulaudiem. Lai nostiprinātu mugurkaulu, bērnam jānodarbojas ar fiziskajām aktivitātēm un spēlēm. Šajā laikā labāk izvēlēties ortopēdisku matraci ar vidēju cietību, kas pielāgosies bērna ķermeņa formai. Šie matrači var būt pildīti ar kokosa šķiedru, kokvilnu, lateksu vai jūras zālēm.

Gultas bērniem, sākot no 13 gadu vecuma

Laikā, kad bērns joprojām aug, varat iegādāties vidēji cietu matraci, kas pildīts ar porolonu, vatelīnu vai hollofaiberi.

Neatkarīgi no bērna vecuma, nevajadzētu viņam iegādāties gultu, kurai ir pārāk mīksts matracis. Lai arī var likties, ka tas ir ļoti ērts, šāds matracis var nodarīt kaitējumu bērna mugurai un kopējai skeleta attīstībai.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply