Kādā vecumā bērns jāved pie zobārsta pirmo reizi?

bernu zobarstniecibaVai tu atceries pirmo reizi, kad pie zobārsta apsēdies pacienta krēslā? Tu noteikti biji satraucies, iespējams, pat nobijies, jo nekad nebiji redzējis tādus instrumentus, kā arī pašu ārstu. Vai pirms sastapšanās ar zobārstu vecāki tev pastāstīja, ko šis ārsts darīs procedūras laikā? Kas bija tas, no kā tu baidījies visvairāk? Šos un vēl citus jautājumus mēs katrs varam sev uzdot, lai saprastu, kā audzināt savas atvases. Pirmā sastapšanās ar zobārstu bērnam ir ļoti svarīga, jo tās laikā ir nepieciešams radīt mazajā pacientā drošības sajūtu, kā arī panākt to, lai viņš sadarbojas ar ārstu. Ja tas tiek izdarīts, turpmākie zobārsta apmeklējumi būs daudz vienkāršāki savukārt, ja jau pirmajā tikšanās reizē bērns jutīs sāpes vai arī viņam ar varu tiks uzspiests paklausīt zobārstam, pastāv iespēja, ka nākotnē viņš atteiksies doties pie šī speciālista. Kāds ir atbilstošākais vecums, kad bērnu vajadzētu pirmo reizi aizvest pie zobārsta?

Patiesība ir šāda – nav noteikta vecuma, kad mazo ķiparu pirmo reizi vest iepazīsties ar zobārstu. Speciālisti norāda, ka to var darīt, tiklīdz vecākiem rodas kāds jautājums, kas saistīts ar bērna mutes dobuma kopšanu, kā arī veselību.

Esot gadījumi, kad pie zobārsta tiek atvests mazulis, kuram ir tikai daži mēneši. Tik agra speciālista apmeklējuma iemesli parasti ir saistīti ar mēles saitīti, stomatītu jeb mutes dobuma gļotādas iekaisumu, kā arī pudeļu kariesu.

Kad bērniņš tiek atvests pie zobārsta tik agrā vecumā, parasti tiek apskatīts mutes dobums, kā arī speciālists informē vecākus par to, kā vislabāk kopt mazuļa mutes dobumu, kā arī, ko darīt, kad sāk šķilties pirmie zobiņi. Bērnu zobārstniecība ir salīdzinoši specifiska nozare, tādēļ, ja vēlaties saņemt kvalitatīvas konsultācijas par šo tēmu, noteikti vērsieties pie zobārsta, kurš ir specializējies šajā jomā, jo tad varēsit būt pārliecināti, ka saņemsit pilnvērtīgu atbildi uz katru jautājumu, kas saistīts ar bērna zobu veselību.

Ja vecākiem šķiet, ka bērna mutes dobuma veselība ir laba, un nav nekādu problēmu, pirmo vizīti pie zobārsta vajadzētu ieplānot, kad mazais ir sasniedzis pusotra līdz divu gadu vecumu. Šajā tikšanās reizē speciālists pastāstīs par zobu kopšanu, kā arī sniegs padomus par uzturu. Protams, vizītes laikā tiks pārbaudīta arī bērna mutes dobuma veselība. Šāda, profilaktisku pārbaudi būtu nepieciešams veikt reizi pusgadā.

Mēdz uzskatīt, ka vispirms bērniņš būtu jāved pie zobu higiēnista un tikai tad – pie zobārsta. Tomēr šo kārtību katrā ģimenē iespējams izlemt individuāli, izvērtējot to, cik bērns ir pacietīgs un motivēts sadarboties, kā arī, ņemot vērā mazā ķipara zobu veselību.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas :

Leave a Reply