Vitamīns A – Labai veselība un skaistai ādai

vitamīns AZiemas laikā vitamīni un to uzņemšana šķiet ir otrs populārākais temats aiz ar sniega tīrīšanu saistītajām likstām. Jāsaka gan, ka tas nav velti, jo ziemā patiešām jādomā par to, ko un cik ēdam, kā arī kādus papildu uztura bagātinātājus lietojam. Tā kā pie mums ziema patiešām ir kārtīga, tad ar vasarā un rudeni uzkrātajām vitamīna rezervēm ir par maz!

Šoreiz parunāsim vairāk par vitamīnu a, kas ir galvenais palīgs, lai iegūtu skaistu un veselīgu ādu, nagus un matus. Piedevām skaistuma veicināšanai, vitamīns a ieņem ārkārtīgi nozīmīgu lomu redzes, kaulu augšanas, šūnu attīstības un reprodukcijas procesos.

Par vitamīna trūkuma liecina šādas pazīmes – sausa roku āda, sausi un trausli nagi, dažādi izsitumi uz ādas, pastiprināta matu izkrišana, apetītes zudums, bieža sasirgšana ar dažādām infekcijas slimībām. Diezgan bieži novērojams arī konjuktevīts, kā arī acs radzenes sausums (kseroftalmija).

Protams, aptiekās pieejams sintētiskais vitamīns a, kas pievienots dažādiem multivitamīniem un uztura bagātinātājiem, tomēr bieži vien varam uzņemt vitamīnus caur pārtiku (šādi tie uzsūcas labāk). Vitamīns a augstā koncentrācija atrodams tādos pārtikas produktos kā aknās, burkānos, zivju eļļā, pienā, sviestā, saldajā krējumā, biezpienā, sierā, olas dzeltenumos.

Papildus tam, daudzi ražotāji mūsdienās pievieno vitamīnus saviem ražotajiem produktiem (šķiet, populārākie produkti šajā ziņā varētu būs brokastu pārslas un sulas), tādēļ iepazīsties arī ar savu mīļāko produktu iepakojumiem – iespējams tevi gaida pārsteigums un papildu apslēpta vitamīnu deva!

Pēc tam, kad veiktas izmaiņas uzturā, tomēr vitamīna a deva nav pietiekami liela, var sākt domāt par aptiekās iegādājamo uztura bagātinātāju izmantošanu. Šeit gan jāsaka, ka nevajadzētu vadīties vien pēc uztura bagātinātāja cenas – bieži vien lētākiem produktiem ir krietni zemāka vitamīnu deva, tādēļ vienmēr der iepazīties ar produkta marķējumu un iegūt pilnīgu informāciju. Jāsaka, ka bieži vien aptiekās iespējams atrast arī vitamīnus ar vienādu vitamīnu koncentrāciju un pavisam dažādām cenām – tas visbiežāk gluži vienkārši izskaidrojams ar ražotāju mārketinga izmaksām, nevis ar paša produkta kvalitāti.

Vienmēr atceries, ka tu esi tas, ko tu ēd, tādēļ nekad nenāks pa ļaunu veltīt liekas 10 minūtes laika produktu iepakojumu izpētei. Tā iespējams ne vien ietaupīt naudu, bet arī iegūt visveselīgākos produktus, kas liks tavai ādai, matiem un nagiem mirdzēt!

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai
Saistītās tēmas : ,

Leave a Reply