Ziemas prieki visiem!

ragavas bērniemBērni ziemā īpaši gaida sniegu – pikoties, celt sniegavīrus, vizināties ar ragaviņām – nu izbaudīt visus ziemas priekus pilnībā un tā, lai vairāk nav ne elpas, ne spēka. Un lai kā vecāki reizēm nesatrauktos, ar pareizu apģērbu un patīkamā laikā, šādi ziemas sniega prieki var būt gan jautri un patīkami bērnam, gan arī veselīgi – aktivitātes svaigā gaisā vienmēr ir viena no veselīgākajām nodarbēm.

Vizināšanās ar ragaviņām ir viena no ziemas īpašajām aktivitātēm, kas citā gadalaikā nav iespējama un ir katra bērna “vajag” un “gribu” sarakstā. Un tam nepieciešamas labas bērnu ragaviņas. Tādas var izvēlēties pēc dažādiem kritērijiem, lai braukšana no kalniņa bērnam būtu gan ērta, gan patīkama, gan arī droša.

Lūk, daži kritēriji, kā izvēlēties ragaviņas bērnam:

  • Ja domāts, ka ragaviņās bērnu tikai vilks vai stums vecāki, ragavu svaram nav nozīmes, tomēr, ja izvēlamies ragaviņas, kur bērns pats tās vilks kalnā un brauks lejā, vēlams izvēlēties vieglāku braucamo, lai bērnam nav pārāk jāpiepūlas, velkot ragavas kalnā.
  • Ērts rokturis stumšanai. Ja ragavas bērniem tiešām tiek izvēlētas mazākiem bērniem, kur vecāki stumj ragavas, var izvēlēties braucamo ar augsto rokturi, kuru var stumt līdzīgi kā ratus. Savukārt visiem ragavu modeļiem augsto rokturi var noņemt, ja nepieciešams.
  • Aukliņa ragavu vilkšanai. Materiāla lentes, kas piestiprinātas pie ragavām, ir izturīgākas. Ērti, ja auklas galā ir rokturis.
  • Ragavas ar atzveltni piemērotas vismazākajiem braucējiem, kas tikko iemācījušies sēdēt. Visu modeļu ragavām atzveltne visbiežāk ir noņemama, un ragavas iespējams izmantot arī tad, kad bērns paaudzies, nav obligāti jāpērk jaunas.
  • Visbūtiskākā ir sēdvirsma. Vai tā izgatavota no koka, plastmasas vai austa materiāla. Katram materiālam ir savas labās un sliktās īpašības. Piemēram, austais materiāls, ko izmanto kamaniņu sēdvirsmas izgatavošanai, nesamirkst, jo ir īpaši apstrādāts. Tāpat, vērtīgi ir pievērst uzmanību arī ragaviņu sliecēm. Metāla apkalums ļauj sliecēm labāk slīdēt pa sniegu. Ragaviņas kādu gabalu var pavilkt arī pa vietu, kur sētnieks ir notīrījis sniegu. Jo platākas slieces, jo labāka ragavas slīd.

Ragavās var braukt bērns jau no brīža, kad viņš stabili iemācījies sēdēt. Ieteicamais vecums, no kura mazo varētu vizināt ragaviņas, ir gads, pusotra. Divus trīs gadus vecam bērnam pašam uzkāpt kalnā jau ir pietiekami liela slodze, vilkt ragavas viņam nebūs pa spēkam. Šādu uzdevumu mazais var veikt no četru piecu gadu vecuma.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply