Luksoforu priekšrocības

Luksoforu priekšrocībasDrošai un efektīvai ceļu satiksmes regulēšanai pilsētās viens no būtiskākajiem elementiem ir luksofori. Tie ne tikai nodrošina visu ceļu satiksmes dalībnieku drošu pārvietošanos, bet, pareizi noregulēti, var efektivizēt arī satiksmes plūsmu pilsētā, it īpaši rīta un vakara stundās palīdzot izvairīties no ievērojamiem sastrēgumiem, vai vismaz palīdzot samazināt laiku, kas jāpavada, stāvot auto rindā. Jo lielāka ir automašīnu un gājēju plūsma konkrētā vietā, jo būtiskāka nozīme ir efektīvai luksoforu funkcionēšanai un jo plašāks luksoforu regulējums var būt nepieciešams. Tādēļ atkarībā no atrašanās vietas un ceļu satiksmes dalībnieku skaita, luksoforus var iedalīt vairākos paveidos, katram no kuriem ir savas speciālās funkcijas.

Parastie luksofori autovadītājiem tradicionāli sastāv no trim gaismas signāliem – zaļā, dzeltenā un sarkanā. Tos uzstāda vietās, kur satiksmes plūsma ir samērā vienveidīga un nav sarežģītu krustojumu ar lielu ceļu satiksmes dalībnieku skaitu. Tie nodrošina vienmērīgu satiksmes plūsmas koordinēšanu. Sarežģītākos ceļu un ielu posmos ar lielāku ceļu satiksmes dalībnieku skaitu var uzstādīt luksoforus ar speciālām papildsekcijām – bultām. Bulta zaļā krāsā signalizē vadītājiem par to, vai ir atļauts veikt pagriešanās manevru pa labi vai pa kreisi. Bultas papildsekcijas iedegšanās var notikt gan vienlaicīgi ar zaļās gaismas signālu luksoforā, gan atsevišķi no tā. Šo algoritmu iespējams ieprogrammēt atkarībā no konkrētā krustojuma specifikas.

Gājējiem paredzēto luksoforu funkcijas ir drošas gājēju, kuri šķērso ceļu, plūsmas nodrošināšana, veicinot apzinīgu pārvietošanos un izvairoties no pārgalvīgas ielas šķērsošanas luksofora neesamības gadījumā. Šāda veida luksoforus uzstāda gan krustojumos, kur tie darbojas kopīgi ar visu luksoforu tīklu, gan, piemēram, uz platām ielām un šosejām, kur citu luksoforu nav, bet gājējiem ik pa laikam rodas nepieciešamība šķērsot ceļu. Šādā gadījumā vislabākais risinājums ir ar roku iedarbināmais luksofors, kas iedarbojas un liek automašīnām apstāties tikai tajā brīdī, kad gājējs nospiež pogu. Šāda sistēma, kas ļauj gājējam pašam nepieciešamības gadījumā apturēt auto plūsmu, ir ļoti noderīga vietās, kur gājēju plūsma nav regulāra. Ar roku vadāmais luksofors nodrošina efektīvāku ceļu satiksmes norisi, neliekot autovadītājiem apstāties tikai tādēļ, ka luksofors darbojas automātiski un tajā ik pēc brīža ieslēdzas sarkanā gaisma.

Pieaugot riteņbraucēju skaitam pilsētas ielās, ielu un luksoforu projektētāji un inženieri arvien lielāku uzmanību pievērš arī speciālu riteņbraucēju luksoforu uzstādīšanai. Šādus luksoforus uzstāda vietās, kur brauktuvi šķērso veloceliņi, tādējādi nodrošinot iespēju velosipēdistiem pēc iespējas drošāk šķērsot brauktuvi. Šāda luksofora esamības gadījumā velosipēdists var vadīties tikai pēc sev paredzētā luksofora. Protams, visu veidu luksoforu uzstādīšana viena krustojuma ietvaros prasa iepriekšēju ļoti nopietnu projektēšanu, lai nodrošinātu luksoforu koordinētu darbību un iekļaušanos kopējā pilsētas luksoforu tīklā.

Arvien vairāk pasūtītāju izvēlas uzstādīt LED diožu luksoforus. Šo luksoforu priekšrocības ir labā signālu pārredzamība un ilgāka funkcionēšana. LED luksoforu signāli ir lieliski saskatāmi jebkuros laika apstākļos, tajā skaitā ļoti spožas saules gadījumā. Vēl viena LED luksoforu priekšrocība ir elektroenerģijas ekonomija. LED luksoforus iespējams uzstādīt jebkurā vietā, neatkarīgi no nepieciešamajām funkcijām. Turklāt tie ir ne tikai efektīvāki un ērtāk ekspluatējami, bet arī ekonomiskāki, nodrošinot resursu taupīšanu.

Oriģinālā informācija: Ielu apgaismojuma rekonstrukcija (luksofori, ielu apgaismojums, pilsētas videonovērošana un radari)

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply