Mulča – kur un kā to pielietot ?

 

mizu mulčaDārza mulčēšana ir labs veids, kā iekārtot, uzturēt un kopt dārzu. Mulča uzlabo augsnes struktūru un aizkavēt nezāļu izplatību. Šobrīd pieejami dažādi mulčēšanas materiāli, piemēram, nopļautā zāle un komposts, arī oļi, akmeņu šķembas un skuju koku mizu mulča.

Cik daudzveidīgi varianti, tik dažāds ir arī to pielietojums – piemēram, dekoratīviem augiem piemērota ir zāle, bet oļus labāk izmantot akmens dārziem.

Priežu mizu mulča                                     

Viena no plašāk izmantotām iespējām ir priežu mizu mulča. Tas ir dabīgs – ne vien videi draudzīgs, bet arī vizuāli izteiksmīgs risinājums. Mulčai ir vairākas priekšrocības. Tā:

  • Sekmē organisko vielu veidošanos augsnē;
  • Uzlabo gaisa un ūdens cirkulāciju;
  • Pasargā augus no lielām temperatūras svārstībām;
  • Sniedz labu vizuālo efektu

Daudzveidīgs ir arī priežu mizu mulčas pielietojums. Piemēram, sīkākās frakcijas mulču var izmantot zemeņu dobēs un vasaras ziediem. Būtiski, ka to var izmantot arī puķu podiem terasēs.

Smalkā mulča var noderēt arī augsnes ielabošanai – pavasarī to var noklāt ap augiem, bet pēc tam, rudenī, to iestrādāt augsnē. Turklāt šāda veidu mulču var izmantot arī kopā kompostu- tādā gadījumā mulča kalpos kā absorbējošais materiāls.

Vidējas frakcijas priežu mizu mulču var izmantot dažādiem košumkrūmiem, dekoratīvām eglēm, ceriņiem, liela izmēra kadiķiem. Savukārt rupjākā mulča piemērota lieliem skuju un lapu kokiem, augļkokiem.

Mulča labu izskatu saglabā 2- 3 gadus, taču tās slāni ieteicams ik pa laikam atjaunot, jo mulča laika gaitā satrūd un tās daļas aiznes vējš.

 Pirms mulčēšanas svarīgi atcerēties:

  • Jo rupjāka mulča tiek pielietota, jo biezākā slānī tā jāliek;
  • Ap pašu augu mulčas slānim jābūt plānākam, tam nevajadzētu pārsniegt divus līdz trīs centimetrus;
  • Ir augu grupas, kuriem mulcēšana nav piemērota – tie ir augi, kas vairojas ar pašizsēju, piemēram, kumelītes un kreses, kā arī augi, kuri mīl sausu augsni un tiešus saules starus.

Kur iegādāties mizu mulču?

Ja plāno iegādāties priežu mizu mulču, vērts ieskatīties Z/S Basteji piedāvājumā. Saimniecība šajā jomā strādā jau kopš 1997. gada un savā darbā izmanto augstvērtīgus un dabiskus izejmateriālus. Pateicoties inovāciju pielietojumam, ražotājs spēj nodrošināt kvalitatīvu mulču, ko novērtē arvien vairāk dārza īpašnieku.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : ,

Leave a Reply