Ko mēs zinām par “saldo” slimību?

cukura diabetsSāksim ar svarīgāko. Cukura diabēts ir ļoti nopietna slimība. Lai ar to sadzīvotu, jāpieņem daži fakti un jāsamierinās ar tiem. Diezin vai vajadzētu cerēt uz brīnumu. Diabēta gadījumā tas parasti nenotiek, bet reizēm šī cerība ietver sevī pat briesmas. Tāpēc nebaidieties no realitātes, slimība nemaz nav tik ļauna, kā tas varētu šķist nezinātājam.

Kas jums iesākumā jāzina?

Pirmkārt: mūsdienās cukura diabētu vēl nevar izārstēt, tā ir slimība uz mūžu. Gribu uzreiz uzsvērt, ka cilvēkiem ar diabētu nedraud invaliditāte vai tūlītēja nāve. Lai dzīvotu normālu, pilnvērtīgu dzīvi, ir jāievēro tikai daži likumi un regulāri jākontrolē cukura līmenis asinis.

Otrkārt: ar diabētu slimo ļoti daudzi cilvēki. Pašlaik pasaulē ir vairāk nekā 246 miljoni cilvēki, kuriem ir diabēts. Turklāt ik pēc 20 gadiem šis skaits dubultojas. Visās pasaules valstīs ar diabētu slimo 3-5% no to iedzīvotāju skaita. NVS valstis ar diabētu slimo 5-10 miljoni cilvēku, bet tikpat lielā skaitā ir slēptā slimības forma. Taču ir iemesls optimismam – tā kā diabēts ir gadsimta slimība, tad daudzi ārsti speciālisti, mūsdienu ievērojamākie zinātnieki endokrinologi meklē veidus, kā to izārstēt. Pateicoties daudzu gadu garumā veiktajiem medicīniskajiem pētījumiem un tehnikas progresam, ir iespējams kontrolēt cukura diabētu. Tagad cilvēki, kuriem ir 1. vai 2. tipa diabēts, var dzīvot gluži tāpat kā veseli cilvēki. Viņiem tikai jāievēro daži spēles noteikumi, kuri nemaz nav sarežģīti.

Treškārt: mūsu valsts sniedz cilvēkiem ar diabētu medicīnisko palīdzību un bezmaksas medikamentus. Jāatzīst, ka visas zāles un palīgierīces tiek ražotas ārvalstīs un Latvijā tās tiek ievestas.

Ceturtkārt: pats svarīgākais- diabēta gaita ir atkarīga no tā kā pacients kontrolē savu slimību. Viņam jāiemācās sadzīvot ar to.

Ārsti endokrinologi ir pārliecināti, ka psiholoģiski visgrūtākais ir laiks, kad cilvēks aci pret aci saskaras ar šo neizārstējamo slimību un saprot, ka tā ir uz visu mūžu. Jāuzsver šī brīža nozīmīgumu, jo tieši no pareizas pieejas šim faktam ir atkarīgs, kā turpmāk veidosies spēja pretoties slimībai, vēl vairāk – kā veidosies turpmākā dzīve? Kā dzīvot tālāk? Uzzini šeit: http://cukuradiabets.lv/cukura-diabets

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply