Katrā vecumā savs velosipēds

Velosipēdi, kā zināms, mēdz būt ļoti dažādi. Atšķirīgas ir ne tikai krāsas un lielumi, bet arī uzbūve un aprīkojums. Atkarībā no tā, pa kādu virsmu vēlies braukt vai kādam nolūkam divriteni izvēlēties, tu vari izraudzīties to transportlīdzekli, kas būs piemērots tieši tev – kalnu, šosejas, pilsētas vai cita veida velosipēdu. Varētu šķist, ka ar bērnu velosipēdiem viss ir vienkāršāk – bērnu velosipēds ir un paliek bērnu velosipēds. Tomēr, lai mazais uz tā varētu justies komfortabli un brauciens būtu drošs, ir jāņem vērā gan bērna augums, gan svars. Turklāt, atšķirībā no pieaugušajiem, kas ar vienu divriteni var pārvietoties vairākus gadus, bērni aug neticamā ātrumā, un vēl nesen iegādātais braucamrīks drīz vien vairs nebūs lietojams.

Bērniem piemērots divritenis

Viedokļi par to, kādā vecumā bērnam vislabāk mācīt braukt, ir dažādi. Ir eksperti, kas uzskata, ka bērnu drīkst sēdināt uz īpaša riteņa bez pedāļiem jau tad, kad viņš ir iemācījies saviem spēkiem sēdēt, kamēr citi norāda, ka prātīgāk ir ļaut apgūt riteņbraukšanas prasmi pēc tam, kad viņš jau prot staigāt vai vēl labāk – kāpt pa kāpnēm. Tādējādi būs skaidrs, ka mazulim ir pietiekami attīstījusies līdzsvara izjūta un māka turēt ķermeni.
Veikalos patiešām pieejami braucamrīki, kas piemēroti pat tiem bērniem, kas vēl ir tik mazi, ka nespēj aizsniegt pedāļus. Šādiem riteņiem ir izveidots speciāls kāju paliktnis. Savukārt par īstiem bērnu velosipēdiem iespējams domāt tad, kad bērns pietiekami paaudzies – visbiežāk tas ir aptuveni divu trīs gadu vecumā.
Vispiemērotākā izvēle veloapmācībai būs trīsritenis. Tas ir gana drošs un stabils, tādējādi ļaus viegli apgūt prasmes, kas būs nepieciešamas, braucot ar divriteni, piemēram, līdzsvara noturēšanu un braukšanas tehniku. Tāpat var izvēlēties riteni, kam klāt piemontēti nelieli palīgritentiņi – tos pēc tam var noņemt, tādējādi izmantojot vienu un to pašu velosipēdu dažādos attīstības posmos.
Tomēr ir svarīgi ņemt vērā, ka ritenim jābūt piemērotam bērna auguma garumam. Pretējā gadījumā braukšana būs apgrūtināta, turklāt nepareizā muguras, roku un pārējā ķermeņa pozīcija, ko bērns ieņems šādā gadījumā, var radīt veselības problēmas un apdraudēt drošību. Piemēram, ja rokas uz stūres stāvēs taisni, tās nedarbosies kā amortizatori. Tāpat bērnam, pieceļoties kājās, jāspēj ar taisnām kājām aizsniegt zeme. Nereti vecāki, vēloties ietaupīt, izvēlas braucamrīku, kas mazulim ir par lielu – rēķinoties, ka tādējādi tas kalpos vēl vairākus gadus. Tomēr šādi rīkoties nevajadzētu. Pārlieku liels divritenis nopietni apgrūtinās braukšanu. Tāpat arī gadījumos, ja bērns īpaši ātri aug – pārāk mazs ritenis tāpat nebūs pietiekami ērts un palielinās risku gūt nopietnas traumas.
Lai atvieglotu vecāku izvēli, internetā pieejamas dažādas uzskatāmas tabulas, kas ļauj viegli izraudzīties bērnam piemērotāko velosipēdu. Kamēr 2-4 gadus vecam bērnam visatbilstošākie būs 12 collu riteņi, tikmēr 4-6 gadus vecam riteņbraucējam labāk izvēlēties 14 collu riteņus. Tādējādi atbilstoši bērna vecumam šis skaitlis pieaug. Tomēr jāatceras, ka bērnu attīstības temps ir dažāds, līdz ar to noteicošais faktors, izvēloties velosipēdu, ir tieši bērna garums.

Atšķirīgi izmēri arī pieaugušajiem

Rāmja izmēram jāpievērš uzmanība arī tad, ja izvēlies divriteni pats sev. Arī šajā gadījumā rāmja lielumu collās nosaka riteņbraucēja garums. Nebūtu vēlams paļauties tikai uz tabulām, jāņem vērā arī auguma proporcijas. Ja neesi drošs par pareizo izvēli, aiztaupi sev muguras sāpes un apgrūtinātu braukšanu, konsultējoties ar speciālistu.

Visām vecuma grupām

Vienalga, vai meklē braucamrīku sev vai bērnam, plašākais velosipēdu sortiments ir atrodams interneta veikalā Bikko. Šeit atradīsi gan dažāda veida velosipēdus, gan visu tiem nepieciešamo aprīkojumu. Savukārt konsultāciju par to, kādu divriteni labāk izvēlēties, saņemi, zvanot uz veikala tālruni.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , , ,

Leave a Reply