Kas jāņem vērā, kad jūsu bērns sāk nodarboties ar daiļslidošanu?

ledus slidasJa televīzijā pārraida daiļslidošanas sacensības, jūsu bērnu nav iespējams atraut no televizora? Skatoties uz slidotājiem skaistajos tērpos, viņai/viņam sajūsmā iemirdzas acis, un daudz tiek runāts par to, ka tad, kad es izaugšu, arī slidošu? Iespējams, šis ir īstais brīdis, kad sākt domāt par to, ka jūsu bērns jāved uz daiļslidošanas treniņiem. Tomēr, pirms to darāt, der ņemt vērā vairākas svarīgas lietas.

Ļaujiet bērnam saprast, vai daiļslidošana tiešām viņam patīk

Skatoties to, kā profesionāli slidotāji burtiski lido uz ledus, bērnu var iedvesmot pašam mēģināt vilkt kājās slidas un doties uz treniņu, taču var gadīties, ka, izmēģinot slidošanu reālajām dzīvē, mazais saprot, ka tas nudien nav domāts viņam. Pirmkārt, jāņem vērā, ka slidošana ir aktīvs sporta veids, kurā galvenokārt tiek nodarbināti iekšējie muskuļi, jo tie palīdz noturēt stāju, atrodoties uz slidenas virsmas. Var gadīties, ka sākumā bērnam ies grūti, jo šajā sporta veidā spiediens tiek likts arī uz emocionālo izturību. Ir jāspēj saņemties un jārod sevī motivācija trenēties tik ilgi, kamēr konkrētās kombinācijas izdodas. Protams, tas arī nozīmē, ka nodarbošanās ar daiļslidošanu attīstīs bērnā pašdisciplīnu. Tomēr, ja pēc pirmajiem treniņiem bērns jūtas nelaimīgs un saprot, ka negrib slidot, nevajadzētu viņu piespiest to darīt.

Kad labāk sākt?

Tā kā slidošana ir sporta veids, kurā uzsvars tiek likts uz koordināciju, vajadzētu izvēlēties laiku, kad bērna organismā norisinās koordinācijas attīstības process. Piemērotākais vecums ir no 4 līdz 12 gadiem. Tā kā koordinācija tiešā veidā ir saistīta arī ar intelektu, nodarbojoties ar slidošanu, tiks attīstīts arī bērna prāts un loģiskā domāšana.

Cik tas izmaksā?

Pirmkārt, ja vēlaties, lai jūsu bērns apgūtu daiļslidošanu, jāņem vērā, ka tas nebūs lēts prieks. Latvijā ir vairākas ledus halles, tostarp Rīgā, Valmierā, Daugavpilī, Ogrē un citur. Parasti tajās trenējas ne tikai slidotāji, bet arī hokejisti, tādēļ slidotavas ir diezgan noslogotas. No rītiem uz ledus nav tik daudz cilvēku, tādēļ, ja vēlaties vest bērnu trenēties, labākais laiks, kad to darīt, būtu dienas pirmajā pusē. Tāpat jāņem vērā, ka maksa par vienu treniņu var būt no 14 līdz pat 20 eiro. Pirms bērns sācis nodarboties ar slidošanu nopietni, varat izmantot īrētās slidas, taču, ja treniņi notiek intensīvi, vēlamies iegādāties slidas, kas piemērotas tieši jūsu bērna kājai. Protams, labākā vieta, kur pirkt bērnu ledus slidas, ir specializētie veikali, taču mūsdienās pietiekoši labas kvalitātes slidas par salīdzinoši zemākām cenām iespējams iegādāties arī citur, piemēram, interneta veikalos. Slidu cenas ietekmē to ražotājs, kā arī kvalitāte. Ņemiet vērā, ka lētākās slidas izmaksā ap 50 eiro, taču, izvēloties šādu preci, var nākties sastapties ar to, ka slidas ātri vien nolietosies un būs jāpērk jaunas.

Vairāk informācijas:

http://www.maminuklubs.lv/mazulis/20120827-macamies-slidot-/

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply