Kā izvēlēties vietu kamīnam

Kamīna konstrukcija nosaka tā atrašanās vietu un otrādāk.

Kamīni mēdz būt slēgta tipa, pusatklāti un atklāta tipa. Atklāta tipa kamīna konstrukcijas sauc par apļveida darbības kamīnu. Visbiežāk tos uzstāda lielas istabas centrā. Slēgta un pusatklāta tipa kamīnus izvieto sienas vidū, bet ja tas nav iespējams – tā lai uz abām pusēm no kamīna paliktu ne mazāk par 1 m brīvas telpas.

Ja telpa ir maza, tad izdevīgāk kamīnu uzstādīt stūrī ar slēgtu kurinātavu (stūra kamīnu). Kamīna aizmugurējā sieniņa atradīsies sienas plaknē, bet tas, cik daudz izvirzīts kamīns būs istabā, atkarīgs tikai no kurinātavas dziļuma.

Kamīnu ar pusatklātu kurinātavu pārsvarā darina ar kupolu, kas balstās uz vieglām kolonnām. Tādēļ, ja telpa ir neliela, kamīnu labāk izvietot stūrī. Dekorējot atbalsta kolonnas un kupolu, tos var stilīgi ierakstīt telpas kopējā interjerā.

Ķieģeļu sienā kamīnu uzstāda tikai tajā gadījumā, ja sienas biezums nav mazāks par 500 mm (divi ķieģeļi). Ja saskaņā ar projektu telpā nav paredzēti papildus apkures katli vai siltumsūkņi, tad kamīna vieta jāizvēlas, ņemot vērā kamīna pamatnes konstrukciju, dūmvada augstumu un konstrukciju, kā arī ugunsdrošības atkāpju izmērus.

Lai kamīns vienmērīgi apsildītu istabu, tam jāatrodas atklātā vietā un jāizstaro siltums uz visām telpas daļām. Vislabāk kamīnu izvietot pēc iespējas tuvāk vai pavisam klāt mājas ārsienai, pie gala sienām vai ar piesaisti pie iekšējām šķērssienām. Uz starpstāvu pārseguma kamīnu novieto šķērsām sijām.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , , , ,

Leave a Reply