Kondicionieru izvietojums 119. sērijas dzīvokļos

Dzīvojot daudzdzīvokļu paneļu mājās, kuras ceļot īpaši netika domāts par siltumizolāciju, ziemās ir lieli apkures rēķini vai zema temperatūra dzīvoklī, bet vasarā atkal ļoti uzkarst. Vēsāku gaisu var mēģināt dabūt ar caurvēja palīdzību vai ventilatoru, bet labs saimnieks savā dzīvoklī uzstādītu kondicionieri.

Kā varat redzēt attēlā, tad 119. sērijas 1 istabas dzīvoklī optimāla kondicioniera montāža var tikt realizēta divās vietās. Viens variants kad uzstāda iekārtu koridorā pie virtuves sienas – B variants. Otrs variants ir uzstādīt istabā pie balkona – A variants. Piemērotākā iekārta šādam dzīvoklim ir Alpicair AWI/AWO-09 kondicionieris vai Mitsubishi SRK/SRC20HG-S vai Mitsubishi inverter tipa kondicionieris SRK/SRC20ZJ-S, par 1/3 ekonomiskāks kā parastie on/off tipa kondicionieri. Uzstādot Alpicair kondicionieri, izmaksas nebūs lielākas par 300Ls, uzstādot Mitsubishi kondicionieri jāorientējas uz 400Ls un vairāk. Jāparedz kondensāta novadīšana uz balkonu. Balkonā to var uzkrāt traukā, ko regulāri būtu jāizlej vai arī novadīt pār balkona malu. Vienīgi tad jāpievērš uzmanība, lai kondensāts būtu novadīts pietiekami tālu pāri malai, lai nepilētu apakšējos balkonos.

Kondicionieri

Kondicionieris 1.istabas dzīvoklī

119. sērijas 2 istabu dzīvoklī visbaižāk kondicionierus uzstāda 4 variantos. Kā populārāko vietu var pieminēt koridorā variantus A vai B. Šeit var uzstādīt Alpicair AWI/AWO-12 kondicionieri un tad no koridora vēsais gaiss izplatīsies visā dzīvoklī, nedaudz siltāk būs tālākajā istabā. Bieži vien tiek arī uzstādīts kondicionieris C variantā. Ja vēlaties atvēsināt mazāko istabu, ko bieži izmanto kā guļamistabu vai bērnu istabu, tad var uzstādīt arī variantu D. Šos kondicioniera izvietojuma variantu var uzstādīt katru atsevišķi vai arī pilnīgai visa dzīvokļa atdzesēšania variantus C un D kopā.

Kondicionieri

Kondicionieris 2.istabas dzīvoklī

119. sērijas 3 istabu dzīvoklī kondicionieri visbiežāk izvieto A un B variantos. Šeit vispopulārākais modelis ir Alpicair AWI/AWO-12. Cena ar uzstādīšanu nedaudz virs 300Ls. Uzstādot vienu iekārtu vēsums būs praktiski jūtams visā dzīvoklī. Vienīgi ja tālākā istaba ar balkonu ir uz dienvidu pusi un tur nepārtraukti spīd saule, tad tur arī būtu nepieciešamība pēc atsevišķa kondicioniera. Šajā mazajā istabā vajadzētu uzstādīt Alpicair AWI/AWO-09 kondicionieri. Trešajā istabā atsevišķu kondicionieri reti kad uzstāda, jo šai istabai nav tiešu savienojumu ar balkonu. Ja dzīvoklī veic remontu, tad var laikus jau iestrādāt sienās vai aiz reģipša kondicioniera komunikācijas un tad var arī uzstādīt trešajā istabā. Mūsu klimatiskajos apstākļos optimālākais variants no izmaksu un komforta ieguvuma viedokļa ir ir uzstādīt kondicionieri A, B vai C variantā.

Kondicionieri

Kondicionieris 3.istabas dzīvoklī

Ja esat 119. sērijas 4 istabu dzīvokļa īpašnieks, tad sekojošā attēlā varat apskatīt vispopulārākās un efektīvākās kondicionieru izvietošanas vietas. Visbiežāk izvēlētie varianti ir A un B. Ar vienu kondicionieri tiek atdzesēts viss dzīvklis, vienīgi jātur durvis vaļā uz visām istabām, lai būtu vēsā gaisa apmaiņa. Šeit parasti uzstāda Alpicair AWI/AWO-18 kondicionieri, izmaksas ap 450Ls ar montāžu. Kā papildus vai arī kā vienīgo variantu var uzstādīt arī C un D varianta izvietojumus. Atkarīgs vai vēlaties šajās istabās precīzu vēlamo temperatūru vai arī pietiks caur vaļā durvīm no blakus istabas plūstošais atdzesētais un sausāks gaiss. Bieži izvēlas variantu ar diviem kondicinieriem A vai B un apvienojumā ar tālāko istabu D variantu. Šāds variants sniedz labāko komforta cenas attiecības variantu.

Kondicionieri

Kondicionieris 4.istabas dzīvoklī

Kondicioniera montāžas optimālākā varianta izvēlē jāņem vērā katra individuāla dzīvokļa mēbeļu izvietojums. Varbūt kādā vietā traucē skapis vai arī vēsā gaisa plūsma būs virzīta tieši virsū cilvēkiem. Izvēles vietu vislabāk noteikt kopā ar mūsu firmas SIA „COMMODUS” montāžas speciālistiem.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , , , ,

One Response to “Kondicionieru izvietojums 119. sērijas dzīvokļos”

  1. […] Dzīvojot daudzdzīvokļu paneļu mājās, kuras ceļot īpaši netika domāts par siltumizolāciju, ziemās ir lieli apkures rēķini vai zema temperatūra dzīvoklī, bet vasarā atkal ļoti uzkarst. Vēsāku gaisu var mēģināt dabūt ar caurvēja palīdzību vai ventilatoru, bet labs…Visu rakstu lasiet šeit : Kondicionieru izvietojums 119. sērijas dzīvokļos […]

Leave a Reply

Līdzīgi raksti