Ietaupi, izvēloties labāko siltumsūkni

SiltumsūknisKāpēc izvēlēties siltumsūkni telpu apsildei un dzesēšanai ir izdevīgi? Iespējams, kādam gaisa kondicionieris un siltumsūknis varētu likties pilnīgi nesavienojami to it kā atšķirīgo funkciju dēļ. Izveidojies priekšstats, ka gaisa kondicionieris nepieciešams gaisa kondicionēšanai telpās, to atdzesējot un padarot svaigāku, bet siltumsūkņa (spriežot pēc ierīces nosaukuma) galvenā funkcija būtu siltuma ražošana. Patiesībā šīs abas funkcijas iespējams apvienot – gaisa siltumsūknis var noderēt kā siltuma ražošanai, tā telpu dzesēšanai, un turpinājumā mēs izskaidrosim, kāpēc.

Saskaņā ar vienu no gaisa kondicionieru klasifikācijām, siltumsūkni, kas ražo gan siltumu, gan dzesē, iespējams uzskatīt pat par vienu no gaisa kondicionieru veidiem. Šāda iedalījuma pamatā var būt vairāki iemesli. Pirmkārt, tā ir šāda siltumsūkņa un gaisa kondicioniera līdzīgā uzbūve, vienīgi siltumsūkņa darbības gadījumā dzesēšanas ciklu iespējams apgriezt, ražojot iekštelpās siltumu tā vietā, lai tās atdzesētu. Tomēr, protams, vissvarīgākais iemesls, kāpēc šāds siltumsūknis tiek uzskatīts par vienu no kondicionieru apakštipiem ir šīs ierīces sniegtā iespēja pārslēgties uz gaisa dzesēšanas režīmu.

Reversīvā cikla siltumsūkņi

Reversīvā cikla siltumsūkņi ir iepriekš aprakstīto siltumsūkņu nosaukums, kas radies to darbības īpatnību dēļ. Šāda tipa siltumsūkņiem ir atpakaļgaitas vārsts, kas maina dzesētājvielas plūsmu no kompresora caur kondensatoru. Tātad, reversīvie siltumsūkņi (dēvēti arī par komfortsiltumsūkņiem) var darboties divos režīmos:

  1. Apkures režīmā;

  2. Dzesēšanas režīmā.

Kā gaisa siltumsūknis var iegūt silto gaisu ziemā

Ja gaisa kondicionēšanas princips vēl ir saprotams, tad varētu šķist pavisam neticami, kā gaisa siltumsūknis var iegūt silto gaisu no ārpuses ziemā, kad gaisa temperatūra ir noslīdējusi zem nulles. Ziemā taču ir auksti, kur tad var rasties siltums? Patiesībā jebkura temperatūra, kas nav zemāka par -5000C (!!!) nozīmē, ka gaisā joprojām ir siltums! Šis siltums, ko absorbē siltumsūknī esošā dzesētājviela, var nodrošināt pat līdz 90% nepieciešamās apsildes apkures perioda laikā.

Kāpēc siltumsūkņi kļūst arvien populārāki

Gaisa siltumsūkni darbina elektrība, bet tā enerģijas patēriņš telpu uzsildīšanai ir daudz mazāks nekā elektriskajiem radiatoriem. Tātad, siltumsūkņa izmantošana elektriskās apsildes vietā ir energoefektīvāka.

Gaisa siltumsūkņa sistēma ir ideāli piemērota Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, kad valstī ir mērenas pavasara un rudens sezonas, ļoti karsta vasara un auksta ziema; siltumsūknis dzesē vasarā un vienlaicīgi nodrošina lētu siltumenerģiju un komfortablus apstākļus telpās pavasarī, rudenī un ziemā. Tātad, ja plānojat iegādāties gaisa kondicionieri, tad kāpēc neapsvērt daudzfunkcionālā siltumsūkņa uzstādīšanas iespēju? 

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai



Saistītās tēmas : , ,

Leave a Reply