Alternatīva fosilo kurināmajiem katliem – granulu kamīns

Granulu kamins commodus.lvDaudzi privātmāju īpašnieki domā par granulu kamīnu uzstādi, kas palīdzētu radīt mājās siltumu. Tomēr tas nav vienīgais iemesls, kāpēc granulu kamīns ir tik vērtīgs. Tie ir tīri no apdegumiem, efektīvi ražo siltumu, turklāt to ekspluatācija ir visai vienkārša un lēta.

Mūsdienu granulu kamīni

 Granulu kamīni kļūst aizvien populārāki un, kā tas ir jebkurā tirgū, pieaugot pieprasījumam palielinās arī piedāvājums, kas nozīmē, ka ražotāji veido kamīnus, kas nodrošina vēl efektīvāku apsildi un nodrošina tos ar jaunām funkcijām. Šādi uzlabojumi nozīmē to, ka kamīni kļūst nedaudz sarežģītāki, bet tajā pat laikā paredzēti komfortablākai dzīvei. Piem., daži modeļi piedāvā kontroles paneļus vai termostatus, kas ļauj kontrolēt temperatūru uz augšu vai uz leju.

 Šī kontrole strādā tāpat kā centrālās apkures sistēmām, novērtējot temperatūru un pēc tam pielāgojot kamīna degšanas procesus. Jo lielāka ir kontrole un augstāka temperatūra, ko vēlaties, jo vairāk granulu kamīns sadedzinās. Jo mazāka kontrole, jo mazāk granulu tiks izmantots un sadegšanas process būs lēnāks.

Ko dedzina granulu kamīnos?

 Pirms izvēlies granulu kamīnu, noteikti ir jāsaprot ar ko viņu var kurināt. Iespējams, ka Jūs vēlaties tādu modeli, kurš kurina tikai koka granulas, jo dzīvojat reģionā, kur vietējie ražotāji šīs granulas piegādā par ļoti izdevīgu cenu. Bet varbūt Jūs vēlaties, ka kamīnā var dedzināt arī dažāda veida biomasu? Jebkurā gadījumā, Jūs noteikti vēlaties izvēlēties modeli, kas dedzina tāda veida kurināmo, kas Jums ir viegli pieejams un atbilst Jūsu vajadzībām.

 Vēl nenāktu par ļaunu arī salīdzināt dažādu koka granulu veidus. Standarta klases granulas rada vairāk pelnu nekā augstākās klases granulas. Tātad, kamēr standarta klases granulas Jums izmaksās lētāk, sadegšanas procesā tās radīs vairāk atkritumu ko tīrīt nekā augstākas kvalitātes granulas. Paši par sevi granulu kamīni ir ērti un vienkārši tīrāmi, bet dedzinot zemākās klases granulas jārēķinās ar to, ka kamīns būs jātīra biežāk.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply