Elektriskā gaisa siltumsūkņa priekšrocības un trūkumi

gaisa siltumsūknisElektriskie gaisa siltumsūkņi ir viens no efektīvākajiem veidiem mājas apsildei. Siltumsūknis darbojas kā krāsns, kas var sasildīt Jūsu māju ziemā vai vienkārši aukstā laikā. Savukārt gada siltajos periodos tie darbojas otrādi – nodrošinot vēsu gaisa kondicionēšanu.

Kas ir gaisa siltumsūknis?

Gaisa siltumsūknis ir pilnībā automatizēta iekārta, kas iegūst siltumu no āra gaisa, siltumsūknī to sasilda un nogādā iekšā telpā, tādējādi veicot tās apsildi. Siltumsūkņos plaši tiek izmantots freons, kas pārvērš gaisu siltumā, bet daudzi siltumsūkņu modeļi piedāvā arī atvēsināšanas funkciju.

Gaisa siltumsūkņa priekšrocības

Tā ir viena no efektīvākajām sildīšanas un atdzesēšanas sistēmām, kādu Jūs varat instalēt savās mājās. Tas nepārvērš elektroenerģiju situmā, bet gan ņem āra gaisu un tad sasilda to un nogādā telpās. Protams, lai siltumsūknis darbotos Jums tomēr būs to nepieciešams pieslēgt to elektrībai, bet tas ir diezgan energoefektīvs un saražo vairāk siltuma nekā patērē elektroenerģiju.

Siltajā laikā gaisa siltumsūknis darbojas arī kā kondicionieris. Tas izvada silto gaisu laukā no ēkas tādējādi radot dzesēšanas efektu. Tas ietaupa enerģiju, kas parasti tiek izmantota gaisa kondicionēšanai. Tieši tāpēc elektriskie gaisa siltumsūkņi ir noderīga ierīce, lai palīdzētu kontrolēt apkures un dzesēšanas izmaksas. Šīs ir arī daudz lētākas klimata regulēšanas sistēmas nekā tas būtu izmantojot elektrību vai gāzi.

Siltumsūkņa trūkumi

Sākotnējā iegādes cena labiem gaisa situmsūkņiem var būt samērā augsta, tomēr salīdzinot ar citām siltuma sistēmām šis vēl skaitās lēti. Arī uzstādīšana ir pietiekami vienkārša, bet labāk to ļaut veikt profesionāļiem. Savādāk īpašu trūkumu nav, jo, ja to pareizi uzstāda, tas spēj izplatīt siltumu visā mājā. Tie arī vairs nav tik skaļi kā agrāk, tāpēc to iegāde varētu būt labs ieguldījums.

Siltumsūkņi Latvijā

Plašu siltumsūkņu klāstu piedāvā SIA „COMMODUS”, kas ir vadošais apkures jomas uzņēmums Latvijā. Piedāvājumā gaiss – gaiss, gaiss-ūdens siltumsūkņi, kā arī zemes situmsūkņi un to montāža. Ja vēlaties kvalitatīvu tehniku un to, lai to uzstāda profesionāļi, tad COMMODUS ir īstais uzņēmums, pie kura vērsties, jo viņi savam darbam sniedz arī 5 gadu montāžas garantiju.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply