Jo kārtībai jābūt!

plaukti internetāKur likt visas lietas, kas gadu gaitā uzkrājas mājās? Un to nav mazums, vai ne? Dāvanas, grāmatas, nieciņi un lietas, ko sapērkam un sagādājam savas dzīves laikā, kuras sakrājas plauktos, skapjos, skapīšos, ka beigās jau vairs nezinām, kur to visu novietot un sākam domāt kā stratēģiski visu mest ārā.

Un arī tad, kad esam atbrīvojušies no kādas daļas uzkrāto lietu, ar laiku tās tomēr (jaunas, protams), atrod atkal vietu visās brīvajās un atbrīvotajās vietās. Vai tas nozīmē, ka nepieciešams jauns mājoklis? Vai varbūt vienkārši ļoti regulāri jāveic mājas tīrīšana no lietām, ko nelietojam ilgāk par vienu gadu? Vai arī varbūt jāizdomā un jāizveido jauna plauktu sistēma mājās?

Minimālisma stila piekritēji noteikti neatbalstīs šādu mājokļa iekārtojumu, bet vai tiešām tukši baltas sienas ir labākas, nekā interesanti, praktiski un eleganti izkārtoti plaukti pie sienām (kas var kļūt arī par lielisku risinājumu, kur izkārtot dažādas mantas mājās, kas sākušas velties pāri esošajiem plauktiem un skapīšiem).

Tādi projekti kā „vajag mājās plauktus” parasti sākas pavisam nejauši un nevainīgi. Viss sākas ar grāmatām, nieciņiem un sīkumiem, kuriem vairs nevaram īsti atrast vietu. Arī mūsu mājās viss sākās tieši tā – tiesa, ar grāmatām. Kad bija sakrājušās 8 kastes, pilnas ar grāmatām, veidojot viegli pamanāmu grēdu dzīvojamās istabas stūrī, sākām saprast, ka nepieciešams atrast tām vietu – beidzot. Grāmatas gluži nav tā lieta, ko var sabakstīt visos brīvajos stūros un plauktos.

Grāmatas mājās bieži vien ieņem goda vietu. Un, ja arī neliela grāmatu kaudzīte uz kafijas galdiņa stūra, kas tur dzīvo jau mēnesi, nav nekas traks, tad astoņas grāmatu kastes istabas stūrī ir gan. Un nebūt viņas tur netika radušās no tā, ka pārvācāmies – vienkārši, grāmatas tika pirktas, dāvinātas, pārņemtas no tiem, kas vēlējās tās sviest ārā, jo tām vairs nebija vietas mājās… un tā nu stāvēja pie mums. Kastēs.

Grāmatu plaukti ir ierastais risinājums, tomēr bieži vien tas nozīmē – atrast vietu arī uz grīdas, kur grāmatu plauktam nostāties. Bet ja vietas nav? Nedaudz interesantā rakstā izkārtoti grāmatu plaukti pie sienas var iedot gan telpai daudz saistošāko koptēlu, gan arī izveidot tik ļoti nepieciešamo papildu vietu mājās. Savukārt uzstādīšana un ierīkošana nebūt nav tik dārga. Un ja vēl mājās ir vīrietis, kas prot apieties ar urbjmašīnu (vai vismaz kāds izpalīdzīgs radinieks), vienā sestdienas pēcpusdienā varam tikt pie lieliskiem plauktiem.

 No pārmaiņām nevajag baidīties. Un nevajag domāt par mājas inventarizāciju katru reizi, kad lietu sāk kļūt par daudz – vajag tik palūkoties apkārt – varbūt kaut kur lieliski iederēsies kāds jauns plauktiņš.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas :

Leave a Reply