Jautājumi, kurus sev uzdot pirms griestu lampas iegādes

griestu lampasLielas, mazas, greznas, vienkāršas, ar vienu vai vairākiem gaismekļiem – griestu lampas veikalos atrodamas milzīgā klāstā, tāpēc ir pašsaprotami, ja gadās apjukt. Daudzi pircēji “iekrīt” uz to, ka vispirms izvēlas lampu, kas viņiem patīk, un tikai tad mēģina saprast, kurai no telpām tā derēs.

Prātīgāk būtu darīt otrādi, proti, vispirms aplūkot istabu, virtuvi vai koridoru, un tikai pēc tam ķerties pie atbilstošas griestu lampas izvēles no https://220.lv/lv/mebeles-un-interjers/apgaismojums/griestu-lampas. Kas tev vēl būtu jāpārdomā, pirms iegādājies gaismas objektu savam mājoklim?

  • Cik liela ir telpa? Vispirms tev jānovērtē tās plašums. Garas, šauras istabas ir salīdzinoši grūtāk apgaismot, tādēļ tā vietā, lai uzstādītu vienu, centrālo lampu, labāk izvēlēties gaismekļu rindu. Vairākas spuldzes, kas izvietotas uz līnijas formas stiprinājuma, ļaus pielāgot apgaismojumu tieši tā, kā jums nepieciešams.
  • Cik augsti ir griesti? Piekaramās lampas un lustras būs piemērotākas telpām ar augstiem griestiem, taču, ja tie ir zemi, labāk izvēlēties gaismas objektu, kas novietots ciešāk pie griestiem. Šādas lampas labāk izkliedēs apgaismojumu, padarot to vienmērīgāku.
  • Vai ir nepieciešams mainīt visu lampu? Tiem, kuri vēlas ietaupīt, ērtākā izvēle būs lampas abažūra nomaiņa. Ja tavs gaismas objekts pieļauj šādu iespēju, tad, iegādājoties tikai cita dizaina kupolu, tu pilnībā vari pārvērst savu istabu, virtuvi vai citu telpu.
  • Vai vannasistabā nepieciešams īpašs apgaismojums? Šī ir lieta, par ko vajadzētu padomāt. Tā kā šajā telpā ir silts un mitrs, lampām jābūt pieskaņotām šiem apstākļiem, un visvieglāk to ir izdarīt, izvērtējot gaismas objekta IP (International protection vai Ingress protection) rādītāju, kas apzīmē to, kāda ir konkrētās lampas drošības pakāpe pret dažādu cietu ķermeņu, putekļu, kā arī ūdens iekļūšanu tās iekšpusē. Pirmais cipars attiecas uz cietiem ķermeņiem savukārt otrais – uz mitrumu. Attiecīgi, jo lielāks otrais cipars, jo augstāka aizsardzība pret ūdeni.
  • Kādu lampu izvēlēties bērnistabai? Iekārtojot savas atvases istabu, vecāki vēlas, lai viss, kas tajā atrastos, būtu bērnam draudzīgs, tai skaitā arī griestu lampa. Arī šajā gadījumā var izvēlēties tuvāk griestiem novietotu gaismekli, kuram ir matēts gaismas izkliedētājs.
  • Cik spilgtai jābūt gaismai? Lielākās telpās tev būs nepieciešama lielāka lampa ar vairākām spuldzēm, ja vēlēsies, lai tā būtu piepildīta ar gaismu. Vari izvēlēties greznu lustru vai lampu ar vairākiem žuburiem, kas iederēsies dažādos interjeros.
  • Cik efektīvas ir spuldzes? Arī šim aspektam noteikti jāpievērš uzmanība. Enerģijas taupīšanai ieteicams izvēlēties LED spuldzes, kas ir pat piecas līdz desmit reizes efektīvākas par parastajām kvēlspuldzēm. Lai arī par tām nāksies maksāt mazliet vairāk, ilgtermiņā varēsi ietaupīt, jo LED spuldžu darbības laiks ir ilgāks, kā arī tās patērē mazāk elektroenerģijas!
  • Vai man patīk? Noteikti uzdod šo jautājumu sev, kad iegādājies griestu lampu. Izvēlies to gaismas objektu, kas atbilst tavai gaumei un personībai!
        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas :

Leave a Reply