Izvēlies piemērotas lēcas un to kopšanas līdzekli!

Ikvienam zināms, ka viens no galvenajiem priekšnosacījumiem, lai kontaktlēcas pildītu tām uzticēto uzdevumu, turklāt būtu arī gana drošas, ir pareiza lēcu kopšana, kas, savukārt, nav iedomājama bez kvalitatīva lēcu kopšanas šķidruma.

12 stundu lēcas – acīm veselīgākās

Standarta lēcas, proti, kontaktlēcas, kas paredzētas noteiktam laika periodam – nedēļai, vienam vai vairākiem mēnešiem – parasti nav ieteicams paturēt acīs ilgāk par 12 stundām. Mūsdienās gan pieejamas arī tādas lēcas, ko drīkst atstāt acīs arī nakts laikā un valkāt pat 30 dienas pēc kārtas, tomēr speciālisti iesaka tomēr reizi pa reizei ļaut acīm atpūsties. Lai cik caurlaidīgs arī nebūtu materiāls, no kura šādas lēcas izgatavotas, tas tāpat rada barjeru starp aci un tai vajadzīgo skābekli, tādējādi neļaujot acīm pilnvērtīgi saņemt nepieciešamo. Turklāt, izvēloties šāda veida lēcas, ir vajadzīgas rūpīgas un ilgstošas pārbaudes pie speciālista. Ja neesi iecerējis doties ārpus mājas vai nodoties aktīvai atpūtai, apsver iespēju vismaz dienu nedēļā nēsāt brilles – tādā veidā acs netiks pastāvīgi kairināta, un samazināsies infekciju risks.

Vienkāršotā procesa un veselības apsvērumu dēļ iecienītākās vēl joprojām ir ierastās 12 stundu kontaktlēcas. Lai acis saglabātu veselību, pēc noteiktajām 12 stundām lēcas jāaizņem un jāaizstāj ar brillēm. Tikmēr kontaktlēcas jāuzglabā tām paredzētā īpašā lēcu konteinerī, kurā ieliets lēcām piemērots kopšanas šķidrums, kas laikā, kad tu guli, lēcas attīrīs no sīkajiem mikroorganismiem un veiks savdabīgu dezinfekciju, tādā veidā parūpējoties, lai tavās acīs nenokļūst mikrobi, kas varētu izraisīt infekcijas. Protams, arī tev pašam jāatceras, ka lēcām drīkst pieskarties tikai ar tīrām rokām, un jāievēro citi higiēnas nosacījumi, tomēr neaizstājamu darbu kontaktlēcu apkopē veic tieši lēcu kopšanas līdzeklis.

Lieto kopšanas līdzekli, ko ieteicis ārsts!

Kontaktlēcu šķidrumam ir jāspēj pilnīgi dezinficēt lēcu un efektīvi attīrīt to no nogulsnēm, kas uz tās uzkrājušās – baktērijām, olbaltumvielām, taukvielām un citām. Turklāt tam jābūt gana viegli lietojamam un tādam, kas neizraisa lēcu īpašniekam alerģisku reakciju.

Svarīgi ir izraudzīties tieši to kopšanas šķidrumu, ko ieteicis ārsts – atšķirīgiem šķidrumiem ir dažāds sastāvs, līdz ar to kāds cits kopšanas līdzeklis var nebūt piemērots tavām acīm vai lēcām. Nosakot, kādu šķidrumu tev jālieto, ārsts ņem vērā tādus faktorus kā izrakstīto lēcu materiāls un konkrētā pacienta acu veselība, pievēršot uzmanību arī tam, kādas slimības tevi piemeklējušas agrāk. Šī iemesla dēļ vienmēr lieto tikai to lēcu kopšanas līdzekli, ko noteicis speciālists, un neveic liekus eksperimentus. Ja ievēro, ka sākusies neparasta acs kņudēšana, graušana vai nieze, tā var būt alerģiska reakcija, kas var rasties ne tikai, izmēģinot jaunu līdzekli, bet pēkšņi parādīties arī no jau ierastā līdzekļa. Izņem lēcas un nekavējoties dodies pie sava acu ārsta. Tāpat ņem vērā, ka alerģija var attīstīties, tev nemaz to nepamanot. Acs var kļūt nejutīgāka, un tad problēma atklāsies tikai optometrista apskates laikā. Tāpēc ir īpaši svarīgi apmeklēt savu speciālistu aptuveni reizi pusgadā.

Tāpat vērts pievērst uzmanību tam, ka kontaktlēcu kopšanas līdzekli nedrīkst lietot ilgāk par trīs mēnešiem pēc tā atvēršanas brīža. Laika gaitā šķidrums var zaudēt tam piemītošās īpašības un vairs nespēs pilnvērtīgi veikt savas funkcijas. Izvēlies tāda tilpuma kopšanas līdzekli, kas atbilst taviem lēcu lietošanas ieradumiem – proti, ja kontaktlēcas nēsā tikai atsevišķos gadījumos, labāk izraudzīties mazāka tilpuma iepakojumu.

Uzticams pārdevējs

Gan pašas lēcas, gan to kopšanas līdzekli ir svarīgi iegādāties no uzticama pārdevēja, kas piedāvā kvalitatīvu preci. Nekādā gadījumā nepērc lietotas preces vai preces, kuru izcelsme tev nav skaidra, tikai tāpēc, ka vēlies ietaupīt. Neapdomīga rīcība var tev maksāt ne tikai acu veselību, bet arī redzi. Tā kā nevēlos riskēt, pati nepieciešamos piederumus iegādājos interneta veikalā Lensor. Lensor kopšanas līdzekļi un lēcas ir 100% oriģināls, taču cena ir nedaudz draudzīgāka nekā citos optikas salonos. Turklāt, izmantojot atlaides, iespējams preces iegādāties vēl izdevīgāk – pati labprāt iegādājos lēcas un kopšanas līdzekli komplektā. Tādējādi varu ne tikai ietaupīt naudu, bet arī būt droša par to, ka līdzeklis uzticami pildīs savu uzdevumu.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , , ,

Leave a Reply