Ilgtermiņa noma vai preces iegāde?

Ilgtermiņa noma lai gan izklausās pēc dārgāka pasākuma kā nopirkt kaut ko savā īpašumā, taču bieži tieši noma ir izdevīgāka par pirkumu. Viss protams ir atkarīgs no preces, ko vēlaties pirkt – tās cenu, nolietojumu gadā, tehniskās apkopes izmaksas utt.. Piemēram, ja jums ir uzņēmums un jūs vēlaties iegādāties vienu printeri par EUR 60, tad noteikti nav vērts apdomāt variantus par nomu, bet tajā pat laikā, ja plānojat atvērt copēšanas centru un plānojat, ka jums būs tehnika par kopējo summu EUR 35 000, tad iespējams ilgtermiņa noma jums būs izdevīgāka. Tas ir izskaidrojams ar to, ka jums nebūs nepieciešams uzreiz ieguldīt lielu summu, turklāt pēc tehnikas novecošanas jums būs iespēja to atgriezt iznomātājam un sākt nomāt jaunāku tehniku.

Tāpat ilgtermiņa noma būs piemērota visiem, kuri apgūst eiropas finansējumu, jo visbiežāk projektu nolikumā ir norādīts, ka jūs varat tehniku vai transportu tikai nomāt – nevis iegādāties. Izmantojot ilgtermiņa nomu jums ir iespēja caur eiropas projektiem arī savu uzņēmumu vai NVO īpašumā iegūt kādu tehniku vai pat auto. Šobrīd ir arī kompānijas, kuras piedāvā pēc ilgtermiņa tehnikas nomas, atpirkt nomāto preci par simbolisku maksu.

Ne tikai tehnikas, bet arī auto nomas gadījumā jums var rasties iespēja ietaupīt, piemēram, ja jūsu bizness ir saistīts ar transortēšanu, bet jūs to darāt tikai 3 mēnešus gadā, tad jums nav vērts iegādāties savu auto transportu, kuru būs jāapdrošina un kuram būs jāveic regulāri tehniskās apkopes, kā arī jānodrošina stāvvieta. Šādā gadījumā auto iegādes vietā jūs varat noslēgt ilgtermiņa vienošanos ar kādu auto nomas kompāniju un maksājot ikmēneša maksu, rūpēties par sava biznesa attīstību un nedomāt par to, kur 9 no 12 mēnešiem jūs izmantosiet auto transportu.

No visa tā varam izsecināt, ka :

  • ilgtermiņa noma ir izdevīgāka par lieliem pirkumiem;
  • ilgtermiņa noma dod iespēju vienmēr lietot jaunāko tehniku/aprīkojumu;
  • ilgtermiņa noma dod iespēju maksāt par lietu tik ilgi kamēr jums tā ir vajadzīga;
  • ilgtermiņa noma dod iespēju savā īpašumā iegūt tehniku, kuru savādāk jums nebūtu iespējams nopirkt.
        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply