Gaisa siltumsūkņi – komforts un ekoloģija

Gaisa siltumsūkņiMājas ir viena no cilvēka pamatvērtībām un tā ietilpst mūsu vajadzību piramīdas virsotnē. Tāpēc ir ļoti svarīgi arī padomāt kas ir tas, kas padara mājas mums par vietu, kur vienmēr jūtamies labi. Viens no komforta priekšnosacījumiem ir gaisa temperatūra mājās – gan ziemā gan vasarā tai būtu jābūt tādai, lai mums nebūtu jāsalst vai arī dēļ karstuma būtu traucēts mūsu miegs vai ikdienas dzīve. Nepietiekoši apsildītas ēkas nav tikai padomju laiku daudzdzīvokļu māju problēma, arī privātmājās un pat lielās savrupmājās cilvēkiem telpas netiek pietiekoši apsildītas vai arī apsildīšana ir neefektīva un dārga. Ziemas periodā apkures izmaksas veido vienu no lielākajām pozīcijām, kas saistīta ar nama vai telpu  uzturēšanu. Lielākoties kā kurināmo izmanto : malku, ogles, apkures degvielu, elektrību vai gāzi. Taču ir vēl kāds videi draudzīgs un ne dārgs apsildes veids, kurš var gan samazināt jūsu pašreizējās izmaksas, gan padarīt komforta līmeni jūsu mājās augstāku. Šis alternatīvais telpu apsildīšanas veids ir gaisa siltumsūknis.

Gaisa siltumsukņi – vai šis apsildes veids jums ir piemērots?

 1. Jūs vēlētos komfortablu temperatūru sava mājā cauru gadu?
 2. Jūs satrauc augošās elektroenerģijas izmaksas, kas nelabvelīgi ietekmē apkures izmaksas?
 3. Jūsu esošais apkures katls vairāk par siltumu saražo kondensātu?
 4. Jums ir bērni, kuri varētu gūt traumas no atklātas liesmas vai apkures sistēmas karstajām virsmām?
 5. Jūs domājat pa ekoloģiju?
 6. Jums ir apnicis doties uz pagrabu, lai parūpētos par kurināmā ievietošanu krāsnī?
 7. Jūs vēlaties, lai apkures sistēma būtu augstākā līmenī ugunsdroša?

Ja atbilde uz kādu no jautājumiem bija apstiprinoša, tad jums būtu jāapsver iespēja arī savā mājā uzstādīt siltumsūkni!

Kāpēc gaisa siltumsūkņa izvēle būtu pareizs lēmums?

Vienmēr ar vienu pogas spiedienu jūs iegūsiet vēlamo temperatūru savās mājās, turklāt šis komforts būs ekoloģiskākais dabai.

 • Gaisa siltumsūknis nodrošinās siltumu ziemā un veldzējoši vēsu gaisu vasarā
 • Optimizētas izmaksas par apkuri
 • Papildus filtrē gaisu no ziedputekšņiem un putekļiem
 • Nodrošina uzlabotu mikroklimatu
 • Bērniem drošs apkures veids, jo nav karstu virsmu, kur var gūt apdegumus
 • Videi draudzīga siltumnesēja viela
 • Apkārtējā vidē nenonāk CO2, kas rodas izmantojot piem., apkures katlus
 • Var izmantot dzīvoklī un ietaupīt vietu, jo nevajag telpu briketēm, malkai vai oglēm
 • Siltumsūkni iespējams uzstādīt nepilnas dienas laikā
 • Ļoti minimālas prasības, lai iekārtu apkoptu

Kā izvēlēties pareizo gaisa siltumsūkņa modeli un ražotāju?

 • Primāri būtu jāsaprot vai jūs sildīsiet tikai daļu no telpām vai arī visu māju un kopīgi ar iekārtas uzstādītāju jāizdomā kur izvietot ārējo un iekšējo bloku, lai tas iekļautos mājas un iekštelpu interjerā. Iekštelpu bloku šobrīd vairs arī nav obligāti jāizvieto pie sienas, jo tiek ražoti modeļi, ko var piestiprināt arī pie grīdas.
 • Būtu jāizlemj vai vēlēsieties, lai telpas vienmēr būtu pietiekoši siltas ziemā vai arī vairāk vēlaties tās sildīt starpsezonā un nodrošināt vēso gaisu vasarā. Atkarībā no šīs izvēles, tiek noteikta komplektācija siltumsūknim.
 • Vienmēr ir nepieciešama speciālista konsultācija, lai izvēlētos īstās jaudas gaisa siltumsūkni, jo jaudu var ietekmēt ļoti daudzi faktori. Efektīvas jaudas izvēle ļaus jums vēlāk ietaupīt līdzekļus.
 • Siltumsūknim ir jābūt pēc iespējas energoefektīvākam. Šobrī vieni no efektīvākajiem ir Mitsubishi Heavy modeļi, kuriem COP rādītājs ir virs 5, kas nozīmē, ka saražots tiek 5x vairāk enerģijas kā patērēts.
 • Izpētiet vai siltumsūkņa ražotājam ir laba un liela pieredze savā nozarē un vai Latvijā ir šī ražotāja ilggadējs pārstāvis, kurš jums spēs sniegt konsultācijas un nodrošināt rezerves daļas. Pretējā gadījumā var sanākt ļoti dārgs remonts, ja tāds būs nepieciešams.
 • Rūpīgi jāizvēlas siltumsūkņa pārdevējs un uzstādītājs. Būtu labi izvēlēties kādu ar ilggadēju pieredzi šajā nišā.

Mitsubishi Heavy Industries gaisa kondicionierus ražo kopš 1953. gada.  Pie mums Mitsubishi gaisa siltumsūkņi un kondicionieri ir pieejami jau vairāk kā 10 gadus. COMMODUS ir viens no vadošajiem līderiem savā jomā, kurš piedāvā arī Mitsubishi siltumsūkņus un kondicionierus. Tāpat šis tirgotājs nodrošina arī iekārtu uzstādīšanu un apkopi.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , ,

Leave a Reply