4 labie naudas tērēšanas paradumi, kuri būtu jāpiekopj

naudas tērēšanaIedomājieties, kā būtu, ja Jūs varētu atļauties visu, ko vēlaties! Vēlaties doties atvaļinājumā uz ārzemēm? Vēlaties atļauties maksāt studiju maksu, lai sevi izglītotu? Varbūt vēlaties iegādāties jaunu automašīnu kā Ziemassvētku dāvanu? Ir jauki sapņot, vai ne? Bet labās ziņas ir tās, ka ne vienmēr sapnis ir jāpaliek tikai sapnim. Visu iespējams panākt ar apņemšanos.

Kas būtu jāievēro, lai izdotos iekrāt un ietaupīt? Kā pareizi rīkoties ar naudu? Lūk, 4 labie naudas tērēšanas paradumi, kuri būtu jāpiekopj arī Jums!

Naudas tērēšana tikai ar mērķi

Vai Jūs ik mēnesi veidojat budžeta plānu, kurā pierakstat, kam šomēnes vai nākamos mēnešus naudu iekrāsiet? Ja nē, un Jums nav budžeta plāna, tad var uzskatīt, ka nauda vienkārši pagaist. Jūs nezinat, kur Jūsu nauda paliek un kā to vajadzēja tērēt. Savukārt tad, ja Jums būs plāns, Jūs sapratīsiet, kam savu naudu tērējat, un kā varētu ietaupīt.

Padoms: katra mēneša sākumā pieraksti mērķi, kam konkrētajā laika posmā vēlies iekrāt (ko iegādāties), lai tas vienmēr būtu acu priekšā.

Savu izdevumu uzskaite

Nē, Jums nav nepieciešams ikdienā līdzi nēsāt piezīmju bloku un ik reizi, kad iegādājaties kādu lietu vai produktu, šo pirkumu pierakstīt. Taču krāt pirkumu čekus un citus izdevumus gan ir laba doma, patiesībā tas ir pat ļoti ieteicams. Vēlāk nedēļas vai mēneša beigās varat pierakstīt, ko šajā laikā iegādājāties, par ko maksājāt.

Šim uzdevumam var izmantot arī viedtālruņu aplikācijas.

Izvairīšanās no impulsīvajiem pirkumiem

No šī paraduma izvairīties nav viegli, jo tā ir kļuvusi par mūsu ikdienu. Iepērkoties pieļaujam nevis pārdomātu lēmumu, bet balstāmies uz emocijām, mirkļa iegribām. Diemžēl nereti cilvēki arī neapzinās, kā šāda rīcība ietekmē viņu finanses. Lasīt vairāk šeit.

Lai mainītu situāciju, jāizvairās no impulsīvām darbībām, impulsīviem pirkumiem. Pārdomājiet katru savu pirkumu – tā nepieciešamību. Nepērciet preces tikai tādēļ, ka tām ir atlaide, bet tādēļ, ka tā Jums ir patiešām vajadzīga.

Maksāšana tikai par to, kas ir nepieciešams

Kurš gan kādu reizi nav iegādājies kādu lietu un vēlāk nožēlojis? Šķiet, mēs ikviens esam maksājuši par precēm vai pakalpojumiem, kurus nelietojam. Tajā skaitā gan sporta zāles abonementu, “Netflix” abonementu u.c. Lai Jūsu pirkumus nebūtu veltīgs, vai nu patiešām to izmantojiet vai atsakaties no tā!

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai



Saistītās tēmas : , , ,

Leave a Reply