Portatīvie datori – kādas ir to priekšrocības?

Ja agrāk, pirms iegādāties datoru, bija jāsalīdzina tikai divi datortehnikas veidi – stacionārais un portatīvais dators, tad tagad portatīvie datori tikuši pie vēl pāris konkurentiem, kas atkarīgs gan arī no tā, kādiem mērķiem lietotājs ierīci plānojis izmantot. Tagad, kad elektronikas klāstā pieejamas dažāda veida citas ierīces, sākot no viedtālruņa un turpinot ar planšetdatoriem un Apple iPad, ir vairāk ko šaubīties par to, vai un kāpēc vajadzīgs tieši portatīvais dators.

Ērtībaportatīvie datori nereti visvairāk nepieciešami tieši augstskolu studentiem, jo atsevišķās mācību iestādēs studiju darbu metodiskie norādījumi paredz konkrētas prasības dokumentu noformēšanā, kā izpildei piemērotās programmas visērtāk lietot tieši portatīvajā datorā. Tomēr – tā nav vienīgā priekšrocība, lai arī – var droši teikt, ka ērtības, strādājot, piemēram, ar Word dokumentiem, būs svarīgas lielai daļai cilvēku, kuru ikdiena ir darbs pie datora.

Triecienizturība – protams, nevienu datorierīci vai telefonu nav vēlams ar nolūku atsist pret priekšmetiem vai mest zemē. Taču šādas lietas gadās. Planšetdatori, salīdzinājumā ar portatīvajiem datoriem, tiek uzlūkoti neuzticīgāk, jo to priekšrocības ir vieglums un kompaktums, kas nerada pārliecinošu iespaidu par korpusa noturību pret, teiksim tā, neparedzētiem dzīves apstākļiem. Lai arī – var iebilst, ka trieciena mazināšanu var jebkurā gadījumā garantēt atbilstoša pārnēsāšana.

Lietošanas apguve – lai arī mūsdienu straujais dzīves un tehnoloģiju attīstības ritms paredz, ka cilvēkam jāprot diezgan ātri pielāgoties dažādām inovācijām, ne visiem sabiedrībā tas ir tik vienkārši. Pāriet no stacionārā uz portatīvo datoru ir daudz vieglāk, kā sākt lietot planšetdatoru, jo – kaut vai no uzskatāmības viedokļa, portatīvie datori ir vieglāk apgūstami. Tas visvairāk skar pusmūža cilvēkus un cilvēkus ar īpašām vajadzībām, piemēram, redzes problēmām. Lai arī, ja runa ir par redzes disfunkciju, tad Android 4.0 jau sper vēl soli uz priekšu, parādot, ka tehnoloģiju ražotāji domā par sabiedrību kopumā, ne tikai par atsevišķām tās grupām.

Līdz ar to – secinājums par portatīvo datoru priekšrocībām ir viens – to novērtējums un pirkuma izvēle ir atkarīga no gaumes un komforta.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply