Kas ir planšete un ko tā spēj paveikt!?

asusshop.lv plansetdatoriDatoru tirgū nopērkamie planšetdatori ir krasi atšķirīgāki no tiem, kas tika piedāvāti kaut vai pārs gadus atpakaļ. Sekojot tādiem zināmiem modeļiem kā iPad, ideja, kādam būtu jābūt planšetdatoram tiek aizgūta  pēc šī modeļa piemēra. Šobrīd nopērkamie planšetdatori ir ļoti plāni un kompakti, ar displeju, kas reaģē uz pirkstu pieskārieniem (šī iemesla dēļ nav vajadzīgs ne speciāls “irbulis”, ne klaviatūra). Pateicoties mazajam izmēram un svaram, tos ir neticami vienkārši un ērti nēsāt līdzi, izmantojot gan darba, gan izklaides mērķiem.

Pateicoties tam, ka planšetdatori ārēji sastāv tikai no skārienjūtīgā displeja – to lietošanai nav nepieciešama nekāda fiziskā klaviatūra vai datorpele. Tie parasti ir ļoti kompakti, izmērā no 7 līdz 11.6 “. Ir arī lielāki modeļi ar ekrāna izmēru pat 13 un 15 collas, bet tas mēdz būt diezgan reti. Tipisks planšetdators der sērfošanai internetā, aplikācijām, grāmatu, ziņu un citām diezgan vienkāršām darbībām. Nost no tipiskajiem planšetdatoriem ir pieejami arī tā dēvētie hibrīdu planšetdatori, kuriem iespējams pievienot tastatūru. Pateicoties speciālam savienojumam, planšetdatora displeju un klaviatūru var savienot kopā, radot ko līdzīgu nelielam portatīvajam datoram. Šāda veida modeļi parasti ir ar 11 ” ekrāna izmēru, bet pastāv arī lielāki modeļi.  Šādi hibrīda planšetdatoru veidi ir īsti piemēroti tiem, kam vajadzīgs ērts un neliels pārnēsājamais dators, uz kura tajā pat laikā var veikt datu un dokumentu apstrādi u.tml.

  • Planšetdatoru priekšrocības: Izmaksā lētāk nekā jauns portatīvais; Ideāli piemēroti tiem, kas pastāvīgi dodas izbraucienos vai atrodas ārpus mājas; Nemēdz “uzkārties”, kā tas ir ar datoriem; Lieliski noder darba sapulcēm un pierakstu veikšanai; Plašas iespējas aplikāciju lietošanai; Der kā izklaidei, tā darbam.

Mūsdienu planšetdators nodrošina galvenās pamata darbības, ko var veikt ar datoru, tikai daudz mobilākā veidā, sniedzot lietotājam pilnīgu brīvību – par to, kur un kad planšetdatoru izmantot. Planšetdators darbojas ar ļoti līdzīgām platformām un lieto dažādas līdzīgas lietojumprogrammas tāpat kā datoros. Īstenībā vairums programmu ir integrētas, lai ar planšetdatoru varētu strādāt tāpat kā ar portatīvo datoru, no piezīmju veikšanas līdz prezentāciju un citu darbietilpīgāku uzdevumu veikšanai.

Tie pieejami ļoti dažādās cenu kategorijās, jo cena atkarīga no tehniskās specifikācijas: operētājsistēmas, ekrāna izmēra collās, procesora tipa, iebūvētās atmiņas, bezvadu interneta atbalsta, iebūvētās kameras MP skaita u.c.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai
Leave a Reply