Planšetdatori

Planšetdators ir pārnēsājams dators, kurā informācija tiek ievadīta galvenokārt izmantojot skārienjūtīgo ekrānu, nevis tastatūru vai peli, kā, piemēram, tas ir personālajiem datoriem. Planšetdatori sāka parādīties vēl tik nesenajā 2000. gadā, tomēr strauju popularitātes pieaugumu tie piedzīvoja 2010. gadā, kad kompānija Apple Inc prezentēja savu jauno planšetdatoru iPad.

Planšetdatori ievērojami atšķiras no citiem datoriem. Galvenokārt, jo tie ir viegli pārnēsājami, aizņem maz vietas, skārienjūtīgais ekrāns ļauj daudz efektīvāk atvērt programmas. Izšķir vairākus planšetdatoru veidus.

Personālais planšetdators ir aprīkots ar skārienekrānu un to var vadīt gan ar savām rokām, gar irbuli, turklāt var gan izmantot, gan neizmantot peli un klaviatūru. Cilvēks var brīvi vadīties pēc savām vēlmēm.Viens no šī planšetdatora lielākajiem plusiem ir iespēja uzinstalēt pilnvērtīgu operētājsistēmu.

Plānais personālais planšetdators ir kompaktāks personālais planšetdators. Galvenokārt tas paredzēts tieši konkurencei ar interneta planšetdatoriem.Šim planšetdatoram paredzēta multitouch vadība jeb to var vadīt tikai ar vairākiem roku pirkstiem. Teksta izveidei tiek izmantota virtuālā klaviatūra.

Kabatas personālais dators ir ērti pārnēsājama skaitļošanas ierīce ar ļoti plašām funkcijām. Sākumā šie datori tika izmantoti kā plānotāji. Ar ‘’klasisko’’ kabatas personālo datoru nav iespējams pazvanīt un tas nav mobilais telefons.

Mobilās interneta ierīces ir kompakti personālie datori. Galvenokārt paredzēti interneta mājaslapu pārlūkošanai un dažādu interneta pakalpojuu lietošanai.

Elektroniskā grāmata ir kopējs šauras planšetdaroru grupas nosaukums, kas paredzēti teksta attēlošanai elektronosikā veidā. Elektronisko grāmatiņu funkcionalitāte ir visai ierobežota saīdzinot ar kabatas un personālajiem planšetdatoriem.

Interneta planšetdators ir netbuka un viedtalruņa apvienojums. Šie planšetdatori visbiežāk pieslēgti internetam ar WI-FI vai 3G/4G pieslēgumu. Šo planšetdatoru vada ar roku, nevis izmantojot fizisko peli vai klaviatūru.

Ultramobilais planšetdators ir ļoti maza izmēra planšetdators, ļoti līdzinās mobilajam tālrunim.

Mūsdienu pasaulē viss notiek ļoti strauji, un tiek darīts viss, lai cilvēks justos ērti. Šodien planšetdatori aizņem aizvien lielāko lomu cilvēku dzīvēs, jo tie ikdienu padara vēl komfortablāku. Atliek katram pašam izdomāt, kādu tieši veidu vēlas.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , ,

Leave a Reply