Kā atturēties no iekrājumu tērēšanas?

ātrie kredītiViena no populārākajiem apņemšanām, ko cilvēki izvirza ne tikai Jaunajā gadā, bet viscaur gadu, ir apņemšanās ietaupīt vairāk un tērēt mazāk. Tomēr ikviens no mums zina, ka to ir vieglāk pateikt nekā izdarīt. Iekrājumu esamība ir viena no finansiālas stabilitātes pazīmēm, jo bez iekrājumiem situācijās, kad rodas finansiālas izmaiņas vai pat problēmas, būs praktiski neiespējami iztikt bez kredītu ņemšanas. Tādēļ iekrājumu veidošanai ir jākļūst ne tikai par apņemšanos, bet gan par dzīvesveidu un izmaiņām tajā. Iekrājumu veidošanai ir jākļūst par labu ieradumu, taču naudas neapdomīga tērēšana vai iekrājumu tērēšana ir jāuztver kā slikts ieradums, no kura ir jāatbrīvojas.

Bieži vien cilvēki iegādājas preces un pakalpojumus, kuri nemaz nav nepieciešami.  Un, ja jūs esat viens no tiem cilvēkiem, kas iegādājas preces un izmanto pakalpojumus, vadoties pēc emocionāliem impulsiem, nevis izvērtējot to nepieciešamību, jums ir laiks mainīt domāšanu attiecībā uz iepirkšanos. Vislabākais padoms, kā to paveikt, ir izveidot trīs atsevišķus sarakstus: vajadzīgo lietu saraksts, vēlamo lietu saraksts un vēlmju saraksts. Preču un pakalpojumu iedalīšana kategorijās palīdzēs jums izvērtēt, vai tas, ko esat ieplānojis iegādāties, ir tiešām nepieciešams, vai arī varat atlikt tā iegādāšanos uz laiku, kad jums ir iekrāta nauda. Gadījumos, kad netiek rūpīgi izvērtēti visi pirkumi un pārskatīti izdevumi, cilvēki nereti sāk dzīvot pāri saviem līdzekļiem. Un, kad rodas kārtējā vēlme pēc preces vai pakalpojuma, kas, iespējams, būtu ierindojams kategorijā “vēlmju saraksts” nevis “vajadzīgo lietu saraksts”, cilvēku glābiņš ir ātrie kredīti, retākos gadījumos – iekrājumu tērēšana.

https://www.ferratum.lv/lv/atrie-krediti

Ja esat nonācis pie secinājuma, ka esat viens no tiem, kas mēdz krist kārdinājumā un tērēt ne tikai ienākumus, bet arī savus iekrājumus ikreiz, kad rodas vēlme pēc kā jauna, ieteicams iekrājumus “turēt tālāk no sevis”. Viennozīmīgi šādā gadījumā nederēs iekrājumu veidošana krājkasītē, kurai varat piekļūt pavisam viegli. Labākais variants būtu atvērt krājkontu bankā, kas ir viens no veidiem, kā vienlaikus sakrāt un palielināt iekrājumu ar noguldījuma procentiem. Vēl svarīgāk – nauda bankas kontā, nevis jūsu acu priekšā, paildzinātu laiku, kādā jūs varat piekļūt naudai un sākt to tērēt. Turklāt bankas norāde, ka naudai krājkontā varēsiet piekļūt “jebkurā” brīdī, patiesībā nozīmē, ka būs jāinformē banka vismaz septiņas dienas pirms naudas izņemšanas, pretējā gadījumā būs jāmaksā naudas izņemšanas komisija. Šī birokrātija – iesniegumu rakstīšana par naudas izņemšanu – atturēs jūs no vēlmes izņemt naudu laika un enerģijas patēriņa dēļ, kā arī septiņas dienas ir pietiekami garš periods, lai pārdomātu un, iespējams, atteiktos no iepriekš gribētās preces, kas varētu tikt iegādāta impulsīvu vēlmju iespaidā, ja nauda atrastos krājkasītē mājās.

Atcerieties, ka iekrājumu veidošana un nedzīvošana pāri saviem līdzekļiem laikos, kad kredīta iespējas ir tik plašas, ir kļuvusi par patieso cilvēka turības un labu finanšu pratības rādītāju. Veidojot iekrājumus, nevis ņemot kredītus, ir iespējams iegādāties preces un pakalpojumus, par kuriem nepārmaksāsiet, atmaksājot papildus pamatsummai procenta maksājumus.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply