Kādi kredīti pieejami studentiem?

Studentam būt nav viegli, tas ir skaidrs kā diena. Tas ir pirmais nopietnais solis patstāvīgajā dzīvē, īpaši, ja tajā iesoļo tieši pēc vidusskolas beigšanas. Nākas ikdienā sastapties  ar lielāku mācību apjomu, augstākā prasībām, citādāku, oficiālāku attieksmi ne vien no mācībspēku, bet arī studiju biedru puses.

patēriņa kredītsNereti tas ir mazāks emocionālais atbalsts, vēsāka attieksme, mazāk ģimeniskas attiecības kā tas bijis skolas solā ik gadu.  Bieži vien paralēli jaunai mācību vietai jauna ir arī dzīvesvieta, tie var būt gan īrēti dzīvokļi, gan istabiņas studentu kopmītnēs. Studentam pēkšņi jāprot par sevi pastāvēt, sevi pabarot un sasildīt. Un tas viss prasa naudas līdzekļus.

Lai iegūtu kādu naudas summu mācību, dzīvokļa, pārtikas apmaksai, kā arī neliegtu sev izklaides un citus patīkamus pirkumus, var rīkoties sekojoši:

  1. Studiju kredīts tiek izsniegts ar mērķi apmaksāt studiju maksu. Studiju laikā un līdz brīdim, kamēr aizdevums vēl netiek atmaksāts (līdz 11 mēnešiem), procentu likme ir 0%. Atmaksas laikā tiek piemērota bankas izdalītā kredītlīguma slēgšanas gadā esošā procentu likme, ja tā nepārsniedz 5%, pretējā gadījumā likme būs 5% gadā no aizņēmuma summas.
  2. Studējošā kredīts paredzēts studentu iztikas izdevumu segšanai. To tāpat kā studiju kredītu izsniedz kredītiestāde. Tas tiek izsniegts ar valsts vārdā sniegtu galvojumu un tikai akreditētu studiju programmu apguvei, bakalaura, maģistra, doktora grāda un augstākās profesionālās izglītības profesionālās kvalifikācijas, profesionālo grādu ieguvei. Taču to var saņemt tikai pilna laika studenti, respektīvi, dienas nodaļā studējošie. Uz doto brīdi šī kredīta vērtība pārsniedz 170 EUR, tā izmaksa jāveic 10 mēnešus gadā (izņemot jūliju un augustu). Procenti šim aizdevumam jāmaksā katru mēnesi, likme nedrīkst pārsniegt 5% no aizņemtās summas.
  3. Pastāv iespēja aizņemties arī patēriņa kredītu izglītībai. Šo pakalpojumu piedāvā kā banku, tā privātie kreditori. Aizdevuma vērtības svārstās 50 – 5000 EUR robežās, attiecīgo kreditoru noteiktais kredīta atmaksas termiņš var sasniegt pat 5 gadus. Šim kredītu tipam nav nepieciešama ķīla, galvotājs.

Sīkāk lasi te:

http://www.delfi.lv/turismagids/reklamraksti/praktiski-padomi-kad-un-kur-mainit-valutu-celojumam.d?id=47937854

Kāda kredīta iegūšanai, jāņem vērā kreditoru prasības. Galvenokārt potenciālajam klientam jābūt Latvijas Republikas pilsonim vai jāiegūst pastāvīgā uzturēšanās atļauja. Tam jābūt vecumā virs 18 gadiem (biežāk virs 20 – 21 gada vecuma). Jāsaņem regulāri ikmēneša ienākumi (alga, stipendija, pabalsts), lai kredītdevējs būtu pārliecināts, ka kredītņēmējs spēs laicīgi un pilnvērtīgi kredītu atmaksāt. Daži kreditori uzstāda minimālo ikmēneša ienākumu summu, kas studentam jāsaņem.

Franču leksikogrāfs Pjērs Buasts teicis, ka darbs glābj no garlaicības. Jāpievērš uzmanība, ka studentiem garlaicīgi parasti nemēdz būt, tie ir izklaidēs vai darbos iegrimuši. Tomēr, ja darbs no kā glābj, tad tā visdrīzāk ir nabadzība un/vai nepieciešamība pārlieku ekonomēt. Un kā jau zināms, visbiežāk taupa tieši uz pārtikas rēķina, kas diemžēl var novest pie veselības problēmām un arī pie lielām medicīnas izmaksām. Tādēļ var secināt, ka darba esamība ir pozitīvi vērtējama. Kaut gan pilna laika students labi apmaksātu un prestižu darbu visticamāk iegūt nevarēs, tas saistīts ar laika un arī izglītības trūkumu.

Vienmēr jāatceras, ka jebkurš kredīts ir nopietns, finansiāls darījums, kurai jāpievēršas atbildīgi un pārdomāti. Ja persona saprot, ka spēj iekļūt parādos, kredīts nebūs glābiņš. Vērtīgāk būs atrast darbu, kas pavērs durvis uz karjeras iespējām, vai arī pretendēt uz studiju stipendiju, kas ne vien materiāli atbalstītu, bet arī veicinātu studenta motivāciju.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai



Saistītās tēmas : , ,

Leave a Reply