Patēriņa kredīts – nauda lielākiem dzīves plāniem

preču un pakalpojumu kredītsŠobrīd internets piedāvā plašas aizņemšanās iespējas, tādēļ nepieciešamības gadījumā noformēt kredītu ir salīdzinoši vienkārši – atliek tikai izvēlēties piemērotāko nebanku aizdevēju. Pirms kredīta noformēšanas svarīgi izvērtēt, kurš no variantiem būs vispiemērotākais. Piemēram, ja vajadzīgā naudas summa ir neliela un tā nepieciešama uz salīdzinoši īsu laika posmu, laba iespēja ir noformēt kādu no īstermiņa kredītiem. Taču, ja nauda vajadzīga lielāku plānu realizēšanai, noderīgs būs patēriņa kredīts.

Kā pieteikties patēriņa kredītam?

Patēriņa kredīts ir ilgtermiņa aizdevuma veids – saņemtā aizdevuma summa jāatmaksā ilgākā laika posmā, veicot ikmēneša maksājumu. Atmaksas termiņi pie dažādiem aizdevējiem mēdz atšķirties, taču vidēji patēriņa kredīts jāatmaksā 12,24 vai 48 mēnešu laikā.

Būtiski, ka patēriņa kredītu saņemt iespējams salīdzinoši ātri –  tas noder, ja nauda vajadzīga steidzami, piemēram, salūzusi sadzīves tehnika un nekavējoties nepieciešama jauna. Kredītņēmēju ērtībām patēriņa kredīts pieejams bez ķīlas un galvojuma, kā arī citu laikietilpīgu formalitāšu kārtošanas.

Patēriņa kredītam, līdzīgi kā īstermiņa aizdevumam, visbiežāk iespējams pieteikties internetā, neizejot pat no mājām. Viss, kas nepieciešams:

 • Dators ar interneta pieslēgumu;
 • Mobilais tālrunis;
 • Konts kādā no Latvijā strādājošām bankām

Gan pieteikuma aizpildīšana, gan tā izskatīšana neaizņems daudz laika. Pozitīva lēmuma gadījumā pavisam drīz nauda tiks pārskaitīta uz kredītņēmēja bankas kontu.

Kredīta noformēšanas nosacījumi

Noformējot jebkuru kredītu, jāņem vērā, ka, izskatot pieteikumu, aizdevējs vērtē vairākus faktorus:

 • Atbilstību vecuma ierobežojumam. Katrs aizdevējs ir noteicis vecuma ierobežojumu, kā ietvaros izsniedz kredītus. Visbiežāk aizdevums pieejams tiem Latvijas Republikas pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 20 vai 21 gadu vecumu. Svarīgi paturēt prātā, ka mazas iespējas aizņemties ir tiem, kuri ir vecāki par 70 gadiem;
 • Kredītvēsturi. Nozīmīgs faktors kredīta noformēšanā ir kredītvēsture – tai jābūt pozitīvai. Tas nozīmē – nedrīkst būs kavētu kredītmaksājumu vai nenokārtotu parādsaistību;
 • Ienākumu līmeni. Ikviens aizdevējs vēlas būt drošs, ka aizdevums tiks atmaksāts laikā, tādēļ uzmanību pievērš arī kredītņēmēja maksātspējai.

  

Kā izvēlēties piemērotāko aizdevumu?

Pateicoties daudzveidīgajam piedāvājumam, arī kredītņēmējs var izvēlēties piemērotāko risinājumu. Salīdzinot vairākus aizdevumus, uzmanību vajadzētu pievērst tādiem kritērijiem, kā:

 • Pieejamā kredīta summa;
 • Atmaksas termiņš;
 • Procentu likme;
 • Papildu iespējas (piemēram, kredīta brīvdienas u.c.)

Atbildīga aizņemšanās

Patēriņa kredīts var kļūt par labu risinājumu, kad jāīsteno kāds lielāks plāns, piemēram, vajadzīga mājokļa labiekārtošana. Tomēr jāpatur prātā, ka ikviens aizdevums ir atbildība, tādēļ noformē to tikai tad, ja esi pārliecināts par tā nepieciešamību un savu maksātspēju:

 • Aizņemies tikai tad, ja tas patiešām nepieciešams;
 • Saskaņo savas vēlmes ar iespējām. Rūpīgi izvērtē, vai plānoto ikmēneša maksājumu varēsi bez problēmām atmaksāt;
 • Atceries – ja neesi drošs, ka spēsi aizdevumu atmaksāt, labāk no tā izvairīties un meklēt citus risinājumus.

Vairāk informācijas: https://www.incredit.lv/lv/krediti/paterina-kredits-precem-pakalpojumiem

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai
Saistītās tēmas : , ,

Leave a Reply