Atklājiet bērnam būvēšanas prieku ar Lego.

 

Lego Kluči

Teikšu godīgi – ja kāds man tagad piedāvātu Lego konstruktoru – neatteiktos arī ar tādu paniekoties. Lai gan spēļu un rotaļlietu laiks arī man jau labu laiku aiz muguras, tomēr Lego laikam ir tādas rotaļlietas, kas neapnīk nevienā vecumā. Bet gluži par rotaļlietām taču tās arī nenosauksi. Daža laba konstruktora sastāvā ir tik daudz detaļu un sarežģītības pakāpju, ka tur krietni vien jāpadarbina savs prāts, lai saliktu to, ko vēlos, vai kas rādīts uz iepakojuma.

Ja godīgi, nemaz nebrīnos, ka mazie ir daudz apķērīgāki un zinošāki šajās lietās. Mana piecgadīgā radu meita pat man prot parādīt dažādas jaunas iespējas manās mobilajās ierīcēs, ar tām spēlējoties, par kādām pats neesmu zinājis. Arī ar Lego konstruktoriem viņa tiek gadā apbrīnojami ātri un viegli. Tomēr ja mums, pieaugušajiem, gandarījums ir tad, ja esam salikuši kaut ko sarežģītu, tad mazajiem tikpat ātri tas, saliktais, tiek izjaukts, lai varētu sākt būvēt kaut ko jaunu – viņiem galvenais ir process.

Tad nu, manuprāt, viens no labākajiem veidiem, kā bērnos uzturēt šo būvētāja, jaucēja un jaunatklājēja prieku, ir uzdāvināt viņam Lego konstruktoru. Vispār, ziemassvētki vairs nav tālu, sāk parādīties jau aizdomīgi zināmas dekorācijas, mūzika un reklāmas. Bet tas nozīmē tikai to, ka būs jāsāk domāt arī par dāvanām. Es parasti visu daru ļoti laicīgi – jau vismaz mēnesi, divus iepriekš. Zinu, ka nebūs jāstāv rindās, jāžēlojas, ka kaut kā vairs nav un tā tālāk. Arī internetā iepērkos pirms svētkiem – ja nu noliktavā vairs nav palicis vai svētku trakuma dēļ piegāde ir ilgāka, nekā paredzēts. Kopumā, internetā vispār iepirkties ir daudz vienkāršāk. Bet ne par to šoreiz. Atgriežos pie Lego.

Ja patiešām tiek apsvērts dāvanā Lego konstruktors, tad lai nemaldina vārds “konstruktors”. Pirmkārt – tas nebūt nav piemērots zēniem vien. Otrkārt – Lego vairs nav tikai krāsaini klucīši, no kuriem būvēt tornīšus. Tēmas ir dažādas – atradīsies dāvana gan zēniem, gan meitenēm, kur vieni varēs būvēt kosmosa kuģus, kamēr otri – princešu pilis. Konstruktori paredzēti arī dažādas vecuma bērniem, tāpēc šādu būvēšanas prieku var izbaudīt kā paši mazākie, tā jau lielāki bērni. Un reizi pa reizei – arī pieaugušie!

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply