Trenažieri un citi fitnesa aprīkojumi

 

Trenažieri

 

Trenažieri

Sporta zāles aprīkojums fitnesa klubos sastāv no daudz un dažāda veida profesionāliem trenažieriem, kas atšķirībā no mājas lietošanai paredzētajiem kalpo ilgāk un ir izturīgāki, jo paredzēti intensīvai noslodzei. Fitnesa zāle nav iedomājama bez dažāda veida brīvajiem svariem. Brīvo svaru grupā ietilpst svaru stieņi, ripas un bumbas, kā arī hanteles. Atšķirībā no nemainīgajiem svaru stieņiem pielāgojamajiem stieņiem nav griezes momenta, jo ripas, kas uzliktas stieņa galos, rotē kustības laikā. Svaru ripas mēdz būt ar rokturiem, caurumiem, skavām un dažāda veida apvalkiem, bet nemainīga vērtība ir svaru ripu nominālsvars, kas parasti ir 20, 15, 10, 5 un 2,5 kg.

Vieni no augstas kvalitātes sporta zāļu aprīkojumu ražotājiem ir Elleiko un Troy. Ar hantelēm lietotājam ir iespējams veikt vingrojumus visās iespējamajās plaknēs. Daudzi vingrinājumi ar brīvajiem svariem tiek izpildīti uz svaru sola. Arī šie soli mēdz būt gan pielāgojami, gan fiksēti. Svarīgi, lai solu būtu iespējams novietot tam paredzētajā vietā un stāvoklī, kā arī lai tas spētu izturēt pēc iespējas lielāku svaru.

Laterālie ķermeņa augšdaļas trenažieri ar viena trīša mehānismu paredzētidažādu vingrinājumu izpildīšanai, izmantojot faktisko svaru, kāds izvēlēts trenažiera svaru kolonnā. Šis trenažieris ir pamatelements 99% no visām fitnesa zālēm. Gan krosovera, gan brīvo kustību trenažiera pamatā ir dubultā trīšu sistēma, kas rada līganu pretestību, bet reālais vingrinājumā izmantojamais svars ir aptuveni uz pusi mazāks par to, kas tiek izvēlēts svaru kolonnās.

Pielāgoto svaru trenažieri galvenokārt ir paredzēti vienas specifiskas kustības veikšanai un ir ieteicami tiem, kuri vēlas uzsākt spēka treniņus bez iepriekšējas apmācības. Savukārt funkcionālās treniņu sistēmas, kas principā ir izturīgs rāmis ar tam piestiprinātām dažādām komponentēm – batuts, boksa maiss, virve, vingrošanas lentas, svaru bumbas utt., kļūst arvien populārākas starp trenažieriem, kas paredzēti grupu nodarbībām.

Noderīgi padomi no fitnesa speciālistiem Fitnesablogs.lv

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , ,

Leave a Reply