Zobu sāpes – kā no tām izvairīties?

zobu sāpesTie, kas reiz saskārušies ar zobu sāpēm, skaidri zina, ka ko tādu nekad dzīvē vairs negribētu piedzīvot. Sāpes mēdz pārsteigt negaidīti, tāpēc ikvienam jau laikus būtu jādomā par to, kā no tām izvairīties. Zobu sāpju iemesli var būt visdažādākie.Visbiežāk sāpes zobos vai žokļa apvidū izraisa kariess, atvērta zoba sakne, plaisas zobos, smaganu slimības vai muskuļu spazmas, taču tām var būt arī citi iemesli. Atsevišķos gadījumos zobu sāpju cēlonis var nebūt dentāls, bet gan saistīts ar vispārēju veselības stāvokļa pasliktināšanos.

Kā izvairīties no zobu sāpēm?

Kā galvenais priekšnoteikums mutes dobuma veselībai ir laba mutes dobuma higiēna. Zobu tīrīšana, diegošana ar zobu diegu un mutes dobuma skalošana ar speciālu līdzekli ir jāveic divas reizes dienā. Lai izvairītos no ēdienu atlikumu uzkrāšanās visas dienas garumā, pēc ēdienreizēm ieteicams lietot košļājamo gumiju, taču pēc saldumu lietošanas vienkārši izskalot muti ar ūdeni. Gadījumos, kad dažādu apstākļu sakritības dēļ, nākas izlaist zobu tīrīšanu, noteikti izskalojiet muti ar ūdeni, tādejādi vismaz nedaudz labojot esošo situāciju.

No sāpēm palīdzēs izvairīties profilaktiskie zobārsta apmeklējumi, kuru laikā tiek veikta pilna mutes dobuma apskate un risinātas radušās problēmas. Apmeklējot zobārstu vismaz reizi gadā, jūs ievērojami samazināsiet zobu sāpju risku un ietaupīsiet naudu, jo vienkārša konsultācija pie zobārsta maksā krietni mazāk, nekā ielaistu problēmu ārstēšana. Lai zobi mazāk bojātos, neveidotos aplikums un saglabātos patīkami gaišs zobu tonis, ieteicams vismaz reizi gadā apmeklēt arī higiēnistu.

Zobārsta apmeklējuma laikā, varat lūgt speciālista konsultāciju par sev piemērotākajiem zobu kopšanas līdzekļiem, jo kā jau būsiet pamanījuši, pārdošanā esošo zobu pastu, diegu un mutes skalojamo līdzekļu klāsts ir ļoti plašs. Īpašu uzmanību sev piemērotu kopšanas līdzekļu izvēlei ir jāpievērš cilvēkiem ar jūtīgiem zobiem un smaganu problēmām, tāpat speciāli kopšanas līdzekļi nepieciešami tiem, kas nupat veikuši vai vēlas veikt zobu balināšanu, kā arī maziem bērniem.

Zobu veselību ietekmē arī tas, ko ēdam. Lai saglabātu veselus un skaitus zobus, jāpiedomā pie tā, vai uzturs, kuru lietojam ikdienā ir veselīgs un sabalansēts. Zobu veselību ietekmē arī cilvēka vispārējais veselības stāvoklis, tāpēc svarīgi, lai organisms ikdienu saņem visus tam nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas. Kā papildus līdzekli zobu un kaulu veselības stiprināšanai, maltītēs būtu vēlams iekļaut kādu no dabīgajiem kalcija avotiem vai lietot aptiekās nopērkamos kalcija preparātus.

Būtu vēlams izvairīties no īpaši lipīgiem produktiem un ļoti skābiem vai saldinātiem dzērieniem, kā arī lietot pietiekami daudz ūdens. Ikdienas maltītēs var iekļaut pa kādam rupjākas struktūras produktam, kas varētu kalpot, kā dabīgā zobu suka.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai
Saistītās tēmas : , ,

Leave a Reply