Pārdomas par mobilo tālruņu evolūciju: no elementāras saziņas līdzekļa līdz…

monilie tālruņiVai atceraties, kad saņēmāt/iegādājāties savu pirmo mobilo tālruni un kā tas izskatījās? Kādas neaprakstāmas sajūtas pārpludināja nosūtot pirmo SMS ziņu (un tā tajos laikos izmaksāja daudz!)… Cik stundu dārgā miega tika patērēts līdz vēlai naktij spēlējot  tetri vai čūsku! Brīnišķīgas atmiņas no tiem laikiem. Mobilie tālruņi bija deficīts, bet galvenā to funkcija bija komunikācija.

Šodien situācija ir ievērojami mainījusies. Ar mobilajiem tālruņiem prot rīkoties skolā vēl iet nesākušie bērni (un dažkārt vēl labāk par saviem vecākiem!). Tālrunis aizvieto datoru, mūzikas atskaņotāju, fotoaparātu, navigāciju un vēl dažas citas ierīces. Mobilie tālruņi, tirgū parādoties arvien pilnīgākiem modeļiem, tiek nomainīti gandrīz tik pat bieži kā zeķes, un pēc tā, kāda “klausule” tiek izvilkta no kabatas, it kā daudz ko var pateikt par tā saimnieku…

Tehnoloģisko pārmaiņu priekšā mēs esam bezspēcīgi. Un tas ir lieliski, jo tās notiek! Mums būtu jācenšas tām pieskaņoties. Vai pirms daudziem gadiem daudzi varēja iedomāties, ka mazajā tālrunī varēsim glabāt visu nepieciešamo informāciju un pastāvīgi tai piekļūt, izmantosim to kā laika kavēkli sērfojot internetā (arī kā atbilžu uz svarīgiem jautājumiem meklēšanas rīku), komunicēt ar draugiem, kuri ir izkaisīti pa visu pasauli, vai jebkurā brīdī noorganizēt spontānu fotosesiju nejauši atklātā vietā! Uz to spējīgs gandrīz katrs viedtālrunis (protams, atkarībā no tehniskiem parametriem, kvalitāte ievērojami atšķiras).

Negatīvi ir vērtējami tikai tā tendence, ka pēc īpašumā esošā tālruņa un citām lietām tiek veidots viedoklis par citiem vai, tieši pretēji, ar materiālām lietām mēģinām lielīties. Tas ļoti aktuāli jauniešu vidū, kur vecāka modeļa mobilie tālruņi, precīzāk – to saimnieki, kļūst par izsmiekla objektu vai tiek atstumti. Ļoti bēdīgi, ka analoģiska situācija parādās arī vecāku personu grupā – pat jaunākais un dārgākais tālrunis neaizstās cilvēcisku komunikāciju, izglītību, kultūru.

Izmantosim visas mūsdienu viedtālruņu piedāvātās funkcijas – tādā veidā var ievērojami atvieglot un dažādot savu ikdienu. Tomēr neaizmirsīsim, ka lielīties ar lietām vai vērtēt citus cilvēkus pēc tāmnav pareizi.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai
Saistītās tēmas : , ,

Leave a Reply