Kādu mikroviļņu krāsni izvēlēties?

mikroviļņu krāsnisMikroviļņu krāsns nav gluži ikdienas virtuves ierīce. Dažiem pietiek ar plīti un cepeškrāsni. Tomēr steidzīgajiem mikroviļņu krāsns ir tas, kas visvairāk nepieciešams virtuvē. Ātri un ērti uzsildīt ēdienu, nenomokoties ar ilgu un garu gatavošanu. Brokastis, vakariņas. Ne velti bieži vien darba vietās, kur paredzēta virtuve, tieši mikroviļņu krāsns ieņem otro būtiskāko lomu (sekojot kafijas automātam).

Protams, ēdiens ir garšīgāks, kad tas ir silts, un sildīt veselu pannu ar ēdienu, lai ātri paēstu, nav ne īsti izdevīgi no laika, ne no resursu viedokļa. Daudz vienkāršāk un ātrāk ir ielikt nepieciešamo sildīšanai ēdiena daudzumu bļodā un ar mikroviļņu krāšņa palīdzību iegūt karsto ēdienu minūtes laikā.

Tomēr, ja pareizi izvēlamies mikroviļņu krāsni, ar to būs iespējams ne tika uzsildīt ēdienu vien. Pie vajadzības varēsim arī gatavot un darīt vēl dažādus brīnumus.  Tad kam īsti jāpievērš uzmanība, izvēloties mikroviļņu krāsi?

Vispirms saprotam, vai kādu reizi mikroviļņu krāsnī arī vēlēsimies kaut ko gatavot. Ja tā vajadzīga patiešām tikai lai sildītu ēdienu un pārējām vajadzībām ir plīts un cepeškrāsns, kas tiek aktīvi izmantotas, iespējams, varam izvēlēties daudz vienkāršāku un lētāku modeli. Tomēr varbūt laiku pa laikam izdomāsim paēst kaut ko ar kraukšķīgo garoziņu, un vēlēsimies, lai mikroviļņu krāsns spēs arī šo to pagatavot. Ja vēlamies gatavot ar mikroviļņu krāsni, izvēlamies ierīci ar konvekcijas, vai grila funkciju. Grila funkcija ļaus aizcept gaļu, zivis un jebko citu. Ar šādu uzdevumu galā tiks divu tipu ierīces: tes (termo elektriskie sildītāji) spirāles vai kvarca lampas. Ar tes spirāli, var regulēt siltumu un tā izvietošanu, tomēr tas aizņem vietu mikroviļņu krāsnī, kura no sākuma ir ierobežota. Savukārt kvarcu lampas aizņem daudz mazāk vietas, kā arī patērē mazāk elektroenerģijas, tomēr tādai pieejai nav iespējams veikt regulējumus. Funkcionālākām ierīcēm papildus būs vēl dažādas iespējas – režīmu programmēšana un recepšu saglabāšana.

Ja gatavojam ēdienu mikroviļņu krāsnī tikai ar grila funkciju, tam nebūs kraukšķīgās garoziņas. Šādu uzdevumu spēj paveikt konvekcijas funkcija, kura padod uz ēdienu ļoti karstu gaisu ar ventilatoriem, aizcepot to no ārpuses līdz garozai.

Kā zināms, mikroviļņu krāsns darbojas uz elektrības, līdz ar ko ir jānoskaidro, cik jaudīgu krāsni vēlamies. Jaudīgākais ierīces piedāvās dažādas funkcijas, un izpildīs tās ātrāk, tomēr arī patērēs vairāk enerģijas. Gribot jaudīgu mikroviļņu krāsni, kas patērēs mazāk enerģijas, var iegādāties ierīci, kas darbojas pēc inversās tehnoloģijas. Sildīšana notiek pēc mazliet atšķirīga principa, līdz ar ko enerģijas patēriņš samazinās, bez jaudas zuduma.

Arī ietilpība ir svarīgs parametrs – krāsniņu izmēri var šķirties no 18 līdz 42 litriem. Populārākās mikroviļņu krāsnis ir apmēram 20 litrus ietilpīgas, tas ir visoptimālākais izmērs lietošanai patstāvīgi, vai ģimenei. Šāda izmēra krāsniņa neaizņem daudz vietas, un spēj izpildīt visus pamata uzdevumus.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply