Ņem bērnu līdzi nomātā auto? Zini noteikumus!

Saskaņā ar Eiropas Savienības regulām, bērniem, kas nav garāki par 1,50 m ir jālieto piemērots bērnu sēdeklītis. Tam ir jābūt atbilstošam bērna augumam un svaram. Ir svarīgi zināt, ka šie drošības noteikumi attiecināmi ne vien uz gadījumiem, kad izmanto savu personīgo auto. Tāpat tas jāievēro arī tad, ja izmanto auto nomas pakalpojumus.

Droši vien brīdī, kad tiks veikta auto noma, tu vēlēsies parūpēties arī par sava bērna drošību. Auto nomas uzņēmumi parasti piedāvā arī papildu aprīkojuma – ieskaitot nepieciešamā bērnu pārvadāšanai auto – īri. Līdz ar to, tev jau laikus ir jābūt pilnīgi kompetentam jautājumos par to, kādam aprīkojumam konkrēti jābūt tavā nomātajā auto. Ir vairāki faktori, kas jāņem vērā, nosakot šos parametrus.

            Kāds bērnu sēdeklītis ir atļauts?

            Atzīti bērnu sēdeklīšu veidi iekļauj speciālus mazuļu autosēdeklīšus (no 0 līdz 13 kg) un autosēdeklīšu svara grupās no 13 kg līdz 18 kg un no 15 līdz 36 kg. Domājams, tu jau zini, kāds aprīkojums būs vispiemērotākais tavam mazajam, bet ja ne, atceries: ņemot vērā šīs atšķirības, tev ir jāzina, kāds sēdeklītis tieši būs nepieciešams jau brīdī, kad tiek veikta auto noma. Protams, autosēdeklītim ir jāatbilst Eiropas drošības standartam. Atzītus sēdeklīšus var atšķir pēc apzīmējumiem ECE R44/03 vai R44/04.

            Noteikumi mēdz atšķirties – atceries to, kad tiek veikta auto noma!

            Tev ir jāzina, ka noteikumi bērnu pārvadāšanai automobilī dažās Eiropas valstīs mēdz atšķirties –  īpaši tas attiecas uz bērnu vecuma, svara un auguma limitu.  Līdz ar to, ja auto noma tiek veikta šajā valstī vai arī gatavojies uz to doties ar Latvijā nomātu auto, vispirms iepazīsties ar tur pastāvošajiem likumiem šajā jautājumā. Tā, piemēram, Nīderlandē noteikumi nav tik stingri. Bērnu sēdeklīši šajā valstī ir nepieciešami bērniem, līdz 18 gadu vecumam, kas ir mazāki par 1,35 m. Turklāt bērni var sēdēt gan priekšējā gan aizmugurējā sēdeklī. Tomēr, ja Tavs ceļš ar auto, kas izvēlēts auto nomas uzņēmumā, vedīs arī pa citām Eiropas valstīm, tomēr izvēlies tādu aprīkojumu, kurš atbilstu arī stingrākām prasībām.

            Drošības spilvena izmantošana

            Ja vedīsi bērnu mašīnas priekšējā sēdeklī, tev par to jāinformē uzņēmums, kurā tiks veikta auto noma. Tas nepieciešams, jo šādā gadījumā šīs sēdvietas drošības spilvenam jābūt atslēgtam.

            Jautā, vai vajadzīgs drošības jostas klipsis

            Drošības jostas regulētājs jeb klipsis nepieciešams, lai neļautu drošības jostai spiest kaklu. Bieži tā ir daļa no autosēdeklīša, tomēr tie var būt arī atsevišķi. Atsevišķs regulētājs būs nepieciešams bērniem līdz 1,50 m garumam, kas sver vairāk par 36 km, kā arī pieaugušajiem šajā auguma kategorijā. Šādi sīkumi ir ļoti svarīgi, tāpēc pievērs tiem uzmanību brīdī, kad tiek veikta auto noma!

            Kā redzi, pastāv daudz un dažādas detaļas, kam pievērst uzmanību, veicot auto nomu, ja ceļā plāno doties kopā ar savu mazo. Turklāt bērniem domāts aprīkojums ir tikai daļa no papildu ērtībām, ko uzņēmums var tev nodrošināt. Piemēram, pieredzējušas auto nomas kompānijas varētu piedāvāt vēl tādu papildu aprīkojumu kā GPS navigācijas iekārtas, jumta bagāžniekus vai šķērsstieņus un, iespējams, vēl citus.

            Līdz ar to – padomā labi par savām vajadzībām pirms auto nomas veikšanas, lai ceļā tev būtu viss nepieciešamais. It īpaši ja neesi sava auto īpašnieks, tāda aprīkojuma kā, piemēram, jumta bagāžnieka iegāde varētu kļūt par iemeslu liekiem un neplānotiem izdevumiem.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas :

Leave a Reply