Auto nomas pakalpojumi Latvijā

auto nomas pakalpojumiPirms pievērsties auto nomas iespējām Latvijā, vēlos sniegt nelielu ieskatu auto nomas vēsturē.

Auto nomas pirmsākumi meklējami 20. gadsimta sākumā. Par pirmo auto nomas pakalpojumu sniedzēju uzskata Vācijas kompāniju Sixt, kura 1912. gadā piedāvāja veselas trīs automašīnas. Joe Sanders no Nebraskas izveidoja pirmo Ford automašīnu nomu 1918. gadā., tādejādi padarot jau tā populārās automašīnas, pieejamākas iedzīvotājiem. 20. gadsimta 20. un 30. gados palielinoties automašīnu skaitam, auto nomas industrija desmitkāršojās. Pēc otrā pasaules kara parādījās pirmās starptautiskās auto nomas kompānijas, kā, piemēram, National Car Rental (1947), Europcar (1949), Enterprise Rent-A-Car (1957), Thrifty Rent A Car (1958) un Budget Rent a Car (1958).

Latvijā auto nomas uzņēmumi parādījās 90. gadu sākumā, kad Latvijā ienāca ārzemju auto. Tā kā iedzīvotāju pirktspēja bija zema, auto noma un līzings kļuva par labu alternatīvu privātam transportlīdzeklim. Ap 2000.- šajiem gadiem mazinājās pieprasījums pēc auto nomas, jo Latvijā palielinājās iedzīvotāju pirktspēja. Tagad daudzi varēja atļauties jaunu privātu auto.

Tomēr pēdējos gados ir notikusi auto nomas renesanse. Tam ir vairāki faktori. Pirmkārt, Latvijas iedzīvotāju pirktspēja vairs nav tik augsta kā, tā saucamajos, „treknajos gados”, otrkārt, daudzi iedzīvotāji izmanto automašīnas tikai nedēļas nogalēs, lai izbrauktu ārpus pilsētas atpūsties, vai darba komandējumos.

Tādas kompānijas kā Sixt, Rentmama, Ecorent piedāvā plašu automašīnu klāstu par labām cenām. Dažādu veidu vieglās automašīnas ar benzīna, dīzeļa, gāzes un hibrīda/elektriskajiem dzinējiem. Tiek piedāvātas automašīnas ar dažādu ietilpību un funkcionalitāti – vieglie ģimenes auto, apvidus auto, luksusa mašīnas, minibusi u. c.

Auto nomas priekšrocības ir tādas, ka nomniekam nav jāuztraucas par auto apdrošināšanu (OCTA, KASKO), kā arī tehnisko apskati un apkopi. Klientam ir tikai jāmaksā par auto nolietojumu un ikmēneša iemaksa. Nomātājs nekļūst par auto īpašnieku, lai cik ilgi tas arī nebūtu nomāts, bet tam ir arī pozitīvs aspekts, jo nomnieks nav piesaistīts vienam transportlīdzeklim un to var vienkārši nomainīt vienojoties ar auto nomas servisu.

Auto nomas servisam piemīt arī plašāks pielietojums. Transportlīdzekļu noma ilgtermiņā var atstāt pozitīvu ietekmi uz pilsētvidi un vides piesārņojumu. Samazinoties privātiem auto, samazinātos ceļu sastrēgumi un vides piesārņojums. Iedzīvotāji nomājot automašīnas tos izmantotu tikai tad, kad tas tiešām nepieciešams, tādējādi dodot priekšroku velosipēdiem, publiskajam transportam un kājāmgājējiem .

Nobeigumā varētu teikt, ka auto nomas biznesam Latvijā saskatāma spoža nākotne, jo Latvijas iedzīvotājiem kļūstot progresīvākiem un zaļākiem, tie biežāk izvēlēsies ērtu nomas servisu, nekā ilgstoši krās naudu automašīnai, kas potenciāli var kļūt par lielu slogu pašam un sabiedrībai kopumā.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply